Hulajnogi elektryczne Wrocław. Kod promocyjny na przejazdy Freenow, HIVE Wrocław, Bird Lime Wrocław i Blinkee 2020 za darmo!

wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych lime, hive, blinkee, goscooter, kod promocyjny rabatowy na darmowe przejazdy 04.2019 i 05.2019
Click to rate this post!
[Total: 12 Average: 4.3]

We Wrocławiu właśnie wystartowała wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych Hive/freenow. Ta druga, zaraz po Lime sieć postanowiła wykorzystać irytację mieszkańców Wrocławia tkwiących w korkach i nie zawsze sprawnej komunikacji miejskiej do pokazania, jak wygodne i szybkie może być przemieszczanie się hulajnogą elektryczną po mieście. Niestety jednak nie polecamy tej firmy ze względu na obsługę klienta (a w zasadzie jej brak).

Ale to nie koniec, bo hulajnogi elektryczne Wrocław tonie tylko Lime i Hive już wkrótce ujrzymy hulajnogi m.in od operatora znanej sieci skuterów Blinkee.city. Według niepotwierdzonych informacji – będzie można zobaczyć także hulajnogi Bird i Citybee.

Kody na darmowe jazdy hulajnogami (lime wrocław, hive wrocław, blinkee i bird we Wrocławiu, hulajnogi bolt)

Spis treści:

Gdzie kupić hulajnogę elektryczną we Wrocławiu

Nie chce Ci się szukać poukrywanych w całym mieście hulajnóg? Strefa się kończy daleko od domu? To proste. Tu możesz kupić hulajnogę elektryczną z dostawą do domu – naładujesz i jedziesz gdzie dusza zapragnie.

hulajnogi Bolt we Wrocławiu

Jeśli chodzi o hulajnogi Bolt to przygotowaliśmy cały artykuł na stronie hulajnogi elektryczne Bolt

Hulajnogi elektryczne Freenow Wrocław

W aplikacji freenow pojawiły sie hulajnogi tier – znanej już we wrocławiu wypożyczalni.
Mamy dla Was świetną informację – teraz można wypróbować hulajnogi w aplikacji Tier korzystając z kodu POMYKAM (kod dający 5 x 10 zł)

Hulajnogi elektryczne Hive Wrocław

Hulajnogi hive Freenow – nie polecamy bo się boimy

Polecaliśmy, ale już nie polecamy – bo po prostu nie możemy* zaufać komuś, kto nie gra według zasad ustalonej wcześniej gry.
Ale zacznijmy od początku. Jeśli chodzi o hive to w przeciwieństwie do obsługi klienta sam pomysł hulajnóg elektrycznych jest bardzo fajny.
A fajniejsze jest to, że w ramach promocji można czasem przejechać się za darmo i tutaj mamy dwie promocje:

Dwie kategorie promocji w Hive:

Kody promocyjne hive – opisane w regulaminie. I tu Firma zastrzega sobie prawo do zmiany lub anulowania zniżek na przejazdy w każdym czasie, po uprzednim poinformowaniu o tym użytkownika. Na jednego konsumenta oraz konto przypada tylko 1 kod (ale nie jest to zabezpieczone w żaden sposób – pełno jest przypadków nadużywania kodów – takie działania potępiamy i pochwalamy blokady kont.
System poleceń hive – nieopisany w regulaminie i znacznie różniący się od kodów promocyjnych (bo minuty są przypisywane do konta i nie otrzymuje się kodów). Za każde polecenie otrzymać można obecnie 10 tzw kredytów, a osoba korzystająca z kodu otrzymuje na własne, nowe konto 32 bonusy – każdy bonus to darmowa minuta przejazdu.

Hive – blokady kont i anulowanie bonusów czyli jak straciłem 2000 złotych

Tutaj doskonale rozumiemy i w pełni popieramy blokady kont czy zabieranie bonusów w przypadku 1. opcji. W końcu taką możliwość ma usługodawca zgodnie z regulaminem. Niestety jednak Hive zaczął blokować konta osobom aktywnie polecającym usługę. I tutaj sprawa zaczęła bardzo śmierdzieć, gdyż według regulaminu nie ma takiej możliwości – po prostu nie ma słowa o bonusach za polecenia i możliwości ich utraty. Tu jak najbardziej rozumiemy anulowanie nielegalnie pozyskanych bonusów, zakładanie kilkudziesięciu kont z fałszywymi danymi itp.

Sami polecaliśmy usługę naszym Czytelnikom bo ekologiczna, sprawna i całkiem tania była. W końcu nowe, całkiem ekologiczne technologie w tej cenie w mieście które jest pełne aktywistycznej samochodozy/samochodofobii i nie jest przyjazne kierowcom to oferta godna polecenia.
Gdy z oferty skorzystały setki klientów usługi, Hive bez jakiejkolwiek informacji we wrześniu zablokował mi konto.
Żadnej wiadomości, ostrzeżenia czy informacji w aplikacji (była – wyświetlająca się w aplikacji przez ułamek sekundy belka “konto nieaktywne) – ot blokada usług i przez jakiś czas dalej przychodziły bonusy za polecenia. Na zablokowane konto dalej przychodziły bonusy.

Kontakt z obsługą klienta Hive? Jaki kontakt? Jaka obsługa?

Kilkukrotnie próbowałem podjąć kontakt, zgłaszałem reklamacje i… nie otrzymywałem odpowiedzi. Albo otrzymywałem odpowiedź
“Pana konto zostało zablokowane z powodu działań niezgodnych z naszym regulaminem. Wciąż czekamy na dokładną decyzję w Pana sprawie. Prosimy o cierpliwość.” i na tym kontakt się kończył.
Pytanie o to który punkt regulaminu złamałem pozostawały bez odpowiedzi. A brak odpowiedzi przez 30 dni to odpowiedź pozytywna i zgłoszenia reklamacyjne (z września, października i grudnia) zostały “z automatu” uznane za zasadne gdyż Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014. 827) mówi

Art. 7a. 1. Jeżeli przepisy odrębne nie stanowią inaczej, przedsiębiorca jest obowiązany udzielić odpowiedzi na reklamację konsumenta w terminie 30 dni od dnia jej otrzymania.
2. Jeżeli przedsiębiorca nie udzielił odpowiedzi na reklamację w terminie, o którym mowa w ust. 1, uważa się, że uznał reklamację.
3. Odpowiedź na reklamację przedsiębiorca przekazuje konsumentowi na papierze lub innym trwałym nośniku.

Zakończenie sprawy?
Otrzymaliśmy emaila o następującej treści:
“W Hive mamy zasady korzystania z kodów promocyjnych, które są ograniczone do określonych promocji, w określonych okresach czasu, długości i powierzchni. Kody promocyjne i rabaty są ograniczone do 10 na klienta i konto, bez możliwości łączenia promocji jednocześnie.
Zgodnie z warunkami firmy Hive dla naszej firmy, chciałbym zwrócić uwagę, że wkrótce wygaśniemy niektóre kody promocyjne ze skutkiem natychmiastowym.
Nie będzie to miało wpływu na twoje konto użytkownika i mamy nadzieję, że nadal będziesz cieszyć się jazdą z ulem jak zawsze!”

Niestety, zaprezentowano tu podejście jak szatniarza w “Misiu” u Barei pt. “Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi”
Płaszcza czyli minut nie ma, a firma nie widzi problemu i odpowiedzialności. Dalej minuty znikają niezgodnie z regulaminem – bo ani nie zostałem poinformowany ani informacja o ograniczeniach nie znajduje się w regulaminie (o którego ewentualnej zmianie również odbiorca powinien zostać poinformowany). Konsumenta nie obowiązują wewnętrzne regulacje firmy o których nie wie. Konsumenta obowiązuje to co jest zapisane w regulaminie, czyli prawnie wiążącej obie strony umowie.

* – doprecyzowując to zaufanie stracił jeden z redaktorów serwisu Patryk – reszta jest zniesmaczona.

Hulajnogi Hive freenow – parametry techniczne

W teorii, czyli przy pełnym naładowaniu i maksymalnej osiąganej prędkości hulajnogi powinno to wystarczyć na przejechanie około 10 kilometrów. Wypożyczalnia hive udostępnia hulajnogę elektryczną Segway ES4 i jej prędkość maksymalna to 25 km/h. Hulajnogi zostały wyprodukowane przez firmę Segway i mają następujące parametry jezdne:

Hulajnoga Hive Segway ES4

 • Model: Segway ES4 Sharing
 • Maksymalna prędkość: 25 km/h
 • Zasięg: 45km
 • Waga: 14kg
 • Brak zewnętrznego okablowania
 • Max. waga użytkownika: 100kg
 • Wodoszczelność IP54
 • Moc 300W (max 800W)

Kod promocyjny na hulajnogi Hive we Wrocławiu (04.2019)

Przygotowany przez Wypożyczalnia hulajnóg hive kod promocyjny, dzięki któremu można korzystać z hulajnóg hive (ridehive) za darmo pozwala na bezpłatną jazdę hive przez 32 minut (stan na 11.04) bez ponoszenia żadnej opłaty.

Gdzie znaleźć i Jak skorzystać z kodu Hive

Wystarczy, że pobierzesz aplikację z ridehive.com/app i podasz kod przy rezerwacji. Użyj najpierw kodu za 32 kredyty, który jest na początku listy.

Kod hulajnogi hive
  • Z9JPkxNa – jest to kod polecający członków redakcji dzięki któremu zarówno Ty jak i my dostaniemy kilka darmowych minut. Nie musisz go używać, ale możesz wesprzeć mobilność naszych redaktorów 🙂
  • tFroSEiy – 32 kredyty
  • FREENOW – 37 kredytów*
  • hellowroclaw – 17 kredytów

   

  Kody można łączyć. Drugiego kodu FREENOW należy użyć PO REJESTRACJI – jest to kod z okazji Warszawskiego strajku taksówkarzy i dodaje 37 kredytów. Łącznie, po użyciu wszystkich 3 kodów na hive do uzyskania jest 869 kredytow.

  Hulajnogi hive cennik

  W tej wypożyczalni wypożyczenie hulajnogi hive kosztuje 2,50 zł, a minuta jazdy 0,45 zł. Do tego jest tryb postoju, czyli niejako rezerwacji pojazdu. Każda minuta postoju jednak kosztuje 0,45zł.

  W celu zakończenia przejazdu wystarczy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu (w wyznaczonej strefie) i nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd”.
  W aplikacji istnieje również możliwość zaparkowania hulajnogi. Maksymalny czas parkowania hive to 30 minut – bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy dzięki czemu nikt inny niż zalogowany użytkownik nie będzie mógł skorzystać z danej hulajnogi.

  • Wypożyczenie hulajnogi – 2,50 zł (7 kredytów)
  • minuta jazdy – 0,45 zł/min (1 kredyt)
  • postój – 0,45 zł/min (1 kredyt/min – maksymalnie 30 minut)

  Hulajnogi Bird Wrocław

  Jak skorzystać z hulajnogi bird:

  • Pobierz aplikację Bird na swój smartfon i załóż konto.
  • Otwórz aplikacje i znajdź dostępną hulajnogę niedaleko twojej lokalizacji.
  • Zeskanuj kod QR z hulajnogi aby rozpocząć przejazd – odblokowanie hulajnogi kosztuje 3 zł + 50 groszy za każdą minutę.
  • Ciesz się jazdą, dbając o przestrzeganie zasad ruchu drogowego.
  • Kiedy dotrzesz do celu, zostaw hulajnogę w bezpiecznym miejscu (nie blokując chodników ani innych przestrzeni publicznych) i zakończ podróż w aplikacji.
  • W celu uzyskania pomocy technicznej należy skontaktować się przez aplikację lub wysłać wiadomość e-mail na adres [email protected]

  Kod promocyjny na hulajnogi Bird Wrocław

  Tu wkrótce podamy kod promocyjny na birdy.

  Kod promocyjny na hulajnogi Lime Wrocław (04.2019)

  Kalifornijski startup hulajnogi Lime, wspierany przez Google’a i Ubera, już na dobre zadomowił się z wypożyczalnią jednośladów w Polskich miastach takich jak Warszawa czy Wrocław. Specjalnie dla czytelników portalu Nasz Wrocław przygotowaliśmy polecający kod promocyjny lime hulajnoga 2019. Zarejestruj się i sprawdź

  Gdzie znaleźć i Jak skorzystać z kodu Lime

  Aby wykorzystać kupon na darmowe odblokowanie Lime wystarczy pobrać aplikację przy użyciu tego linku: https://lime.bike/
  lub wprowadzić kod

  Kod hulajnogi Lime
   • RLT2S5M

  Hulajnogi lime cennik

  • Wypożyczenie hulajnogi – 2,50 zł
  • minuta jazdy – 0,50 zł/min
  • postój – brak możliwości

  3,00 zł i 50 groszy za minutę jazdy, w