Więcej hulajnóg elektrycznych. Hulajnogi Bolt we Wrocławiu startują.

Hulajnogi elektryczne Bolt we Wrocławiu
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

We Wrocławiu pojawi się jeszcze więcej hulajnóg elektrycznych. Bolt, bo o tej firmie mowa wprowadza do swojego portfolio kolejną opcję bezpiecznego i szybkiego transportu dla mieszkańców Wrocławia.

Na ulicach miasta pojawią się elektryczne hulajnogi Bolt. Wraz z wprowadzeniem nowej usługi firma rozpoczęła we Wrocławiu akcję Bohaterowie Nie Płacą!, która ma wspomóc personel medyczny podczas walki z pandemią COVID-19 – dla pracowników szpitali, placówek medycznych i laboratoriów przejazdy będą bezpłatne.

Mieszkańcy Wrocławia, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi Bolt w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do „wypożyczalni” jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS).

Odblokowanie hulajnogi elektrycznej będzie kosztowało 2 zł, a każda minuta jazdy 0,6 zł. Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Wszystkie jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania, a także pozwolą zespołowi firmy na co dzień zadbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc. Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo.

Nowe hulajnogi Bolt zaprojektowane przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy są niezwykle lekkie, ważą zaledwie 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h, przednie i tylne podświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych. Pompowane opony natomiast poprawiają przyczepność do podłoża i płynną jazdę. Jednoślady Bolt zostały też wyposażone w dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa – Tryb początkujący stworzony z myślą o użytkownikach korzystających z hulajnogi pierwszy raz, który ogranicza prędkość do 15 km/h oraz możliwość dostosowania maksymalnej prędkości jazdy do obowiązujących lokalnie przepisów.

– Jednym z najważniejszych aspektów zmniejszania śladu węglowego e-hulajnogi jest przedłużenie jej żywotności, na którą ma wpływ nadmierne użytkowanie, zła infrastruktura, pogoda i wandalizm. W nowym modelu Bolt rozwiązaliśmy te problemy – mówi Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt.

Hulajnogi dostępne w aplikacji Bolt można naprawić w przypadku mechanicznych uszkodzeń dzięki innowacyjnej modułowej konstrukcji. Ponadto zostały one wykonane w 90% z aluminium i innych łatwych w recyklingu materiałów. Okres użytkowania pojazdów ma wynosić 36 miesięcy.