Wsparcie w kryzysie: rzetelna pomoc dla wszystkich, którzy szukają oparcia

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Samotność, depresja, nerwica, zaburzenia lękowe, fobie społeczne: z problemami tego pokroju ciężko poradzić sobie w pojedynkę. Ale gdzie szukać oparcia, gdy si boimy, wstydzimy i nie potrafimy szczerze mówić o tym, co nas dręczy? Jak wyzwolić się z piekła, które dzieje się w naszej głowie? Odpowiedzialne i rzetelne wsparcie w kryzysie jest niezwykle istotną rzeczą, bez której ciężko wyobrazić sobie walką z kłopotem. Ale po co właściwie walczyć samotnie? Dajmy sobie szansę na nowe życie i nie wstydźmy się przyjąć pomocnej dłoni, wyciągniętej w naszym kierunku.

Spis treści

Spis treści:

Bardzo często osoby, które znalazły się w skrajnie trudnym momencie życia, doświadczają niezrozumienia i braku wsparcia. Są zdane jedynie na siebie, a przynajmniej takie mają poczucie, ponieważ każdy, kto stara się pomóc, wydaje się wrogiem. Wynika to z faktu, że bliskie nam osoby nie rozumieją naszych uczuć i tego, co dzieje się w naszym głowach. Często nieświadomie przyczyniają się do pogorszenia naszego samopoczucia. Aby to zmienić, poszukaj profesjonalnego wsparcia, jak psychoterapia prowadzona przez psycholog wrocław.

1. Wsparcie w kryzysie: na czym to polega?

Kompleksowe wsparcie osoby w kryzysie, polega na rzetelnej diagnozie i specjalistycznej pomocy psychologicznej, dopasowanej do indywidualnej sytuacji pacjenta. Niezależnie od tego, czy kryzys jest związany z żałobą, chorobą, poczuciem osamotnienia, czy jakimkolwiek innym traumatycznym dla nas doświadczeniem, profesjonalista będzie wiedział, w jaki sposób nam pomóc.

Wsparcie w kryzysie jest niezwykle istotne, a bagatelizowanie sytuacji lub zwlekanie, może nieść za sobą tragiczne konsekwencje. Psychoterapia to krok milowy w stronę nowego, lepszego życia. Dzięki pomocy specjalisty, osoby w każdym wieku mogą uporać się z tym, co skutecznie je ogranicza, przeraża i wiąże im ręce. Jednak nikomu nie można pomóc na siłę.

Wsparcie w kryzysie polega na pomocy w odzyskaniu kontroli nad własnym życiem. Bliskości, lecz nie tej toksycznej. Wysłuchaniu, lecz nie wymądrzaniu się i forsowaniu władnej wizji rzeczywistości. Pomocy, ale nie zaborczej, a takiej, która szanuje słowo “nie”. Mądrym wspieraniu, które jest gotowe na pojawienie się trudności, które prędzej czy później mogą się pojawić.

2. Samotność i depresja: czy można się z tym uporać?

Na szczęście powoli odchodzimy od stereotypów na temat osób, które borykają się z problemami natury psychicznej. Coraz więcej osób zaczyna rozumieć, czym jest depresja i jak poważnym problemem jest samotność, która może nas dotknąć w każdym wieku. Również wtedy, gdy obok mamy wielu ludzi.

Samotność może prowadzić do depresji, depresja może prowadzić do samotności. Żadnej z nich nie należy się wstydzić. Pomoc psychoterapeuty pomoże pacjentowi zrozumieć samego siebie. Nauczyć się radzić sobie z problemem i szukać rozwiązań, zamiast pogrążać się w coraz większej beznadziei.

3. Psychoterapia jako nieoceniona forma wsparcia w dobie pandemii

Pandemia koronawirusa i wszelkie jej następstwa, szczególnie nagła, przymusowa izolacja społeczna, sprawiły, że samotność i depresja z jeszcze większym impetem wdarły się pod nasz dach. Pamiętajmy, że również dzieci mogą odczuwać negatywne emocje, związane z tą sytuacją. Jak sobie z tym radzić? Jak poukładać relacje rodzinne, by były zdrowe i budujące?

Przeczytaj koronaporadnik i zastanów się, czy ty lub ktoś z twoich bliskich, nie potrzebujecie wsparcia w kryzysowej sytuacji.