Leczenie żylaków i chirurgia naczyniowa we Wrocławiu

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Specjalistyczne Centrum Medyczne VenoMedica powstało, aby pomagać ludziom cierpiącym z powodu coraz powszechniejszych chorób cywilizacyjnych oraz ich powikłań. Naszych pacjentów otaczamy troskliwą opieką, której celem jest uwolnienie od bólu i lęku oraz poprawa komfortu życia i utrzymanie lub przywrócenie sprawności fizycznej. Dobro pacjenta jest dla nas najważniejsze, dlatego zapewniamy indywidualne podejście oraz małoinwazyjne metody zabiegowe, które pozwalają pacjentowi na szybki powrót do zdrowia.

Poradnie

W poradni chorób naczyń zajmujemy się diagnostyką i leczeniem niewydolności żylnej, żylaków, niedokrwienia kończyn, zakrzepicy żylnej oraz pajączków naczyniowych. Nasze gabinety wyposażone są w nowoczesny sprzęt, który pozwala przeprowadzić kompleksową diagnostykę oraz stosować małoinwazyjne metody zabiegowe o bardzo wysokiej skuteczności m.in. laserowe usuwanie żylaków – EVLT oraz skleroterapię.

W poradni leczenia ran i stopy cukrzycowej pomagamy pacjentom zarówno z drobnymi dolegliwościami, jak również w przewlekłych, trudno gojących się ranach i owrzodzeniach. W leczeniu stosujemy specjalistyczne opatrunki, osocze bogatopłytkowe, szczepionkę Pseudovac, system impulsowej kompresji pneumatycznej VADOplex oraz laserowy zabieg zamykania żył EVLT. Terapia dobierana jest indywidualnie, a pacjent otoczony opieką specjalisty na każdym etapie leczenia.
W poradni ortopedycznej zajmujemy się diagnostyką i leczeniem zabiegowym chorób z zakresu chirurgii ręki, diagnostyką i leczeniem przyczyn bólu stawów i kręgosłupa oraz leczeniem następstw urazów narządów ruchu. Przeprowadzamy zabiegi cieśni nadgarstka, palca zatrzaskującego oraz przykurczu Dupoytrena. Wykonujemy iniekcje dostawowe osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego oraz iniekcje okołostawowe kolagenu. Przygotowujemy pacjentów do operacji oraz wspieramy w rekonwalescencji po zabiegach.

Uzupełnieniem poradni chirurgii naczyniowej oraz ortopedycznej jest pracownia fizjoterapii, w której pacjenci pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty mogą pracować nad swoją sprawnością fizyczną oraz dolegliwościami, które utrudniają im codzienne czynności. W poradni prowadzimy terapię pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu o podłożu ortopedycznym oraz neurologicznym. Wspieramy również sportowców (zarówno zawodowców, jak i amatorów) poprzez przygotowanie do treningu, edukację w zakresie odnowy biologicznej w sporcie oraz rehabilitację po przebytej kontuzji.

Zabiegi

W celu zapewnienia pacjentowi kompleksowej opieki specjalistycznej w jednym miejscu, w Specjalistycznym Centrum Medycznym VenoMedica działają również poradnie:
– chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, w których oferujemy pacjentom m.in. wycinanie zmian pojedynczych oraz mnogich, usuwanie ciał obcych z tkanki podskórnej oraz leczenie wrastającego paznokcia,
– kardiologiczna, w której kompleksowo diagnozujemy zaburzenia rytmu serca oraz nadciśnienia tętniczego oferując Holter EKG i ciśnieniowy oraz USG i ECHO serca,
– endokrynologiczna, w której diagnozujemy i leczymy choroby związane z zaburzeniami hormonalnymi oraz wykonujemy biopsję tarczycy,
– dermatologiczna, w której pomagamy pacjentom z problemami dermatologicznymi oraz wenerologicznymi,
– pracownia ultrasonografii, w której specjalista diagnostyki obrazowej wykonuje badania USG m.in. jamy brzusznej i miednicy mniejszej.

Specjalistyczne Centrum Medyczne VenoMedica