Wypadanie włosów to często pojawiający się problem, który może mieć różne podłoże. W celu określenia dokładnej przyczyny schorzenia warto zgłosić się do specjalisty, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i pomoże przywrócić równowagę fizjologiczną skóry głowy. Gdzie szukać pomocy, gdy włosy wypadają w niepokojącym tempie?
Kim jest trycholog i jak wygląda konsultacja trychologiczna?
Wsparcie w zakresie schorzeń skóry głowy i włosów oferuje trycholog. To specjalista, który zawodowo zajmuje się diagnostyką i prowadzeniem kuracji osób zmagających się z nieprawidłowościami w zakresie m.in. wypadania włosów, różnych rodzajów łysienia, a także chorób (np. łupieżu, ŁZS, AZS, łuszczycy). Dzięki szczegółowej ocenie stanu skóry głowy przy użyciu specjalistycznego sprzętu do badań trycholog uzyskuje kluczowe informacje pozwalające indywidualnie dobrać najlepszy rodzaj terapii.
Wizyta w gabinecie trychologicznym rozpoczyna się od konsultacji, czyli szczegółowego wywiadu na temat obecnego problemu, stanu zdrowia pacjenta, stylu życia, przeszłości chorobowej, a także sposobu pielęgnacji skóry głowy i włosów. Na pierwsze spotkanie z trychologiem warto przynieść ze sobą aktualne wyniki badań (morfologia krwi, poziom stężenia hormonów w organizmie, biochemia krwi oraz obciążenie organizmu patogenami). W dalszej kolejności specjalista przystępuje do badania trichoskopowego, które pozwala uzyskać informacje o rodzaju skóry głowy i włosów, poziomie produkcji łoju, liczbie pustych mieszków włosowych, stanie mieszków włosowych, uszkodzeniach czy stopniu odżywienia cebulek włosów.
Zabiegi trychologiczne i zalecenia przy wypadaniu włosów
Badanie trichoskopowe umożliwia wstępne znalezienie przyczyny wypadania włosów, ale w celu dokładniejszej diagnostyki trycholog może zlecić wykonanie dalszych badań. Następnie indywidualnie podejmuje się decyzję o sposobie kuracji. W zależności od wyniku diagnozy specjalista zleca przeprowadzenie terapii domowej przy użyciu specjalistycznych preparatów trychologicznych lub wykonanie zabiegów trychologicznych w gabinecie.
Przy wypadaniu włosów najczęściej wykonywane są zabiegi:
- mezoterapii igłowej,
- infuzji tlenowej,
- peptydowej terapii włosów,
- mezoterapii przy użyciu skoncentrowanego tlenu,
- zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego,
- karboksyterapia przy wykorzystaniu nowoczesnego urządzenia Reology2,
- elektrostymulacja mikroprądami w połączeniu z technologią lasera miękkiego.
Dla uzyskania widocznej poprawy stanu skóry głowy i kondycji włosów zabiegi zaleca się wykonywać w seriach, których liczba zależy od rodzaju zaleconej terapii. Trycholog we Wrocławiu w Centrum Medycyny Biomedika dba o komfortowe przeprowadzanie zabiegów w połączeniu z doznawaniem pięciu zmysłów. Pacjenci otrzymują również zalecenia odnośnie do diety i rekomendowanego stylu życia. Zaleca się rezygnację z nałogów oraz używek.
Zalety wizyty w gabinecie trychologa
Indywidualna konsultacja trychologiczna wraz z przeprowadzeniem szczegółowej oceny stanu skóry głowy i włosów pomaga dopasować sposób leczenia względem przyczyny, która za niego odpowiada. Dzięki specjalistycznej opiece można uzyskać lepsze efekty niż w przypadku podejmowania samodzielnych prób wyeliminowania problemu przy użyciu sposobów, które nie zawsze się sprawdzają. Trycholodzy w Centrum Medycyny Biomedika holistycznie podchodzą do każdej osoby i problemu zdrowotnego, a wizyty przebiegają w miłej atmosferze wzajemnego zrozumienia.
Poza opieką trychologa w Centrum Medycyny Biomedika można również uzyskać profesjonalne wsparcie z zakresu zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Wśród szerokiej oferty usług warto wyróżnić biorezonans we Wrocławiu, doradztwo dietetyka klinicznego, terapie witaminowe oraz diagnostykę boreliozy. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej centrum Biomedika oraz kontaktując się mailowo lub telefonicznie.