Koniec ery papierowych biletów MPK

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Od środy we Wrocławiu nie kupimy już biletów okresowych w wersji papierowej. Wrocławianie chcący regularnie korzystać z komunikacji miejskiej powinni wyrobić sobie Wrocławską Kartę Miejską UrbanCard. Od 1 grudnia jedynym sposobem zakupu biletu okresowego jest zakodowanie go na spersonalizowanej karcie.

Aby wyrobić UrbanCard należy wybrać się do Biura Obsługi Klienta UrbanCard lub jednego z 27 oddziałów Banku Zachodniego. Wnioski o kartę można składać również przez za pośrednictwem strony urbancard.pl. Studenci  elektroniczny bilet mogą zakodować na legitymacji studenckiej, jednak konieczna jest wcześniejsza wizyta w Punkcie Obsługi Studenta na Politechnice Wrocławskiej. Bilety w wersji elektronicznej na UrbanCard można zakodować w automatach biletowych obsługiwanych przez Mennicę Państwową (duże maszyny koloru srebrnego), Punktach Sprzedaży Biletów (np. kioski), placówkach Poczty Polskiej i Banku Zachodniego WBK oraz przez stronę internetową www.urbancard.pl.

Papierowe bilety okresowe zakupione przed 1 grudnia będą honorowane do końca swojej ważności. Ciągle w sprzedaży pozostają bilety jednorazowe oraz czasowe (do 72 godz.).