Zieloni protestują przeciw drastycznej podwyżce cen biletów MPK

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Jak zapowiada partia zieloni w najbliższy czwartek, 23 lipca 2020 r. o godz. 10:00 na wrocławskim Rynku nieopodal fontanny, odbędzie się protest przeciwko drastycznym podwyżkom cen biletów MPK organizowany przez Partię Zieloni Wrocław.

Przypomnijmy, że magistrat planuje drastyczną podwyżkę cen biletów za komunikację miejską. Od 1 stycznia przyszłego roku ceny biletów mają wzrosnąć aż o 33%!
Za bilet jednorazowy normalny zapłacimy 4,60 zł zamiast 3,40 zł. Decyzja ma zostać podjęta na sesji rady miejskiej w czwartek, 23 lipca 2020 r.

Wzrosną również ceny na bilety długookresowe dla osób spoza Wrocławia.
Takie decyzje nie tylko nie zmniejszą korków, ale spowodują przesiadkę pasażerów do indywidualnych środków transportu.
Nie jest to też zachęta dla przyjezdnych do pozostawienia samochodu i przesiadki na autobus, tramwaj czy pociąg!

Przeniesienie na mieszkańców Wrocławia całego ciężaru spowodowanego potrzebą zrównoważenia budżetu miasta po epidemii koronawirusa jest nie do zaakceptowania. – piszą w swoim apelu Zieloni.

Tak duża podwyżka przyniesie skutek odwrotny niż zamierzono, czyli nie zwiększy dochodów w budżecie miasta, ponieważ pasażerowie nie wybiorą komunikacji miejskiej. Wrocław jako pierwsze miasto przyjął alarm klimatyczny. Mamy problem ze smogiem komunikacyjnym oraz korkami generowanymi przez urzędniczą samochodozę.

Protest ma się odbyć czwartek, 23 lipca 2020 r. o godz. 10:00 na wrocławskim Rynku przy fontannie (w trakcie trwania głosowania nad podwyżką przez radę miejską).

Źródło: materiały nadesłane przez partię zieloni