Parking na lotnisku we Wrocławiu

parking lotnisko wroclaw
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Nie zawsze decydujemy się na dojazd do lotniska samochodem. Powodem jest panujące przekonanie, że wiąże się to ze znacznymi kosztami. Na szczęście dzisiaj koszty parkowania na wrocławskim lotnisku są tak niewielkie, że jest dojazd do portu lotniczego własnym autem staje się jedną z najbardziej korzystnych opcji. Jednak z pewnością dotarcie własnym samochodem, a po powrocie spakowanie się do niego i powrót do domu są opcją najbardziej komfortową. Jak więc wygląda kwestia parkowania na wrocławskim lotnisku?

Jaki jest koszt pozostawienia auta na parkingu na lotnisku we Wrocławiu?

Dokładna cena uzależniona jest od rodzaju parkingu, który jest podzielony na odpowiednie strefy, w tym również specjalną VIP. Drugim ważnym elementem jest tu czas, na jaki chcemy pozostawić auto. Cena naliczana może być za godzinę lub za jedną dobę i każdą kolejną. Rezerwacja internetowa pozwala zarezerwować sobie miejsce na parkingu na dokładnie taki czas – liczba dni, jaką potrzebujemy. Obecnie cena z dobę parkowania na parkingu A, B, C lub D wynosi 24 zł, zaś na parkingu VIP 49 zł. Pozostawienie pojazdu przez większa liczbę dni wiąże się z rabatami i nie jest wielokrotnością ceny za dobę. Co ważne, wcześniejsza rezerwacja wiąże się także z niższymi cenami.

Gdzie znajduje się parking?

Oficjalny parking na lotnisku we Wrocławiu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego dzięki czemu po zaparkowaniu, łatwo i szybko dotrzemy do hali odlotów i przylotów. Podobnie będzie po powrocie, dzięki czemu po podróży szybko znajdziemy się w domu. Dojazd na lotnisko własnym samochodem jest tu bardzo opłacalny. Po zarezerwowaniu parkingu opłacamy postój na określony czas. Tolerancja wynosi 24 godziny, jeśli jednak przekroczymy opłacony czas, doliczana jest opłata zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Jakie są zalety korzystania z parkingu?

Parking przy lotnisku we Wrocławiu wcale nie należy do drogich, a dojazd i powrót własnym autem są komfortowe i przede wszystkim wygodne. Bez trudu zapakujemy wszystkie niezbędne rzeczy, nie musimy prosić znajomych czy wzywać taksówki, której koszt może przewyższać kilkudniowy postój na parkingu przy terminalu lotniczym. Sami się zawozimy na lotnisko i odwozimy do domu. Dodatkowo zostawiamy samochód pod samym terminalem, dzięki czemu przeniesienie wielu bagażów nie wiąże się z dużym dyskomfortem.

Czy warto jechać własnym samochodem?

Z pewnością tak, dojedziemy samodzielnie na lotnisko nie angażując nikogo do pomocy, a po przylocie szybko dostaniemy się do domu. Koszty parkowania nie są wysokie nawet podczas długotrwałego postoju. W pobliżu terminalu znajduje się parking długoterminowy, którego taryfikator jest przygotowany w taki sposób, by oferować korzystne ceny osobom wylatującym nawet na kilka tygodni.