Od Hali Targowej na Sienkiewicza dojedziemy 723

Fot. Bartosz Senderek
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Fot. Bartosz Senderek

Od poniedziałku 6 grudnia na ulice Wrocławia wyjedzie linia autobusowa oznaczona numerem 723. Uruchomienie nowej linii okresowej ma poprawić możliwość dojazdu w rejon ul. Piaskowej oraz św. Ducha w trakcie remontu mostów Młyńskich.

Autobusy będą kursowały od poniedziałku do soboty. Przystanek początkowy dla autobusów 723 będzie znajdował się przy wejściu głównym do Hali Targowej przy ul. Piaskowej przy nieczynnym peronie tramwajowym. Przejazd po wydzielonym pasie autobusowo-tramwajowym do placu Dominikańskiego zapewni szybki i punktualny dojazd m.in. osób odwiedzających jeden z najbardziej charakterystycznych zabytkowych obiektów handlowych w naszym mieście – informuje Julia Wach z Biura Prasowego UM Wrocławia.

Dalej autobusy pojadą ul. Janickiego, Kraińskiego, Grodzką, przez most Uniwersytecki i Drobnera do placu Bema.  Przystanek końcowy ulokowano na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Świętokrzyskiej. Autobus będzie kursował średnio co pół godziny. W dni powszednie zaplanowano 23 kursy pomiędzy godz. 8:00 a 19:00. W soboty linia 723 będzie kursowała tylko do godz. 16:00.

Pasażerowie linii tramwajowych 8, 9, 11, 17 oraz 23 nie będą musieli kasować nowego biletu w autobusie 723 (bilet skasowany w tych tramwajach będzie ważny przez 60 minut od rozpoczęcia podróży).