Gdzie na rolki we Wrocławiu. Najlepsza trasa na rolki wrocław, [rolkowisko, wrotkarnia, nauka jazdy]

miejsca i trasy na rolki we wroclawiu
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Pierwsze suche, upalne weekendy lata sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu takiej jak bieganie czy rolki. Odkryjemy przed Wami najlepsze miejsca na rolki we Wrocławiu. Zarówno miejsca gdzie można się nauczyć jeździć na rolkach jak i dla starych wyjadaczy rolkowych.

Zatem gdzie na rolki we Wrocławiu?

Spis treści:

Z rolkami jak z łyżwami – do jazdy na rolkach będzie potrzebna gładka dobrej jakości nawierzchnia. A że są upały i mamy pozamykane lodowiska i nie można jeździć na łyżwach to wybieramy wrotki i rolki wrocław. Nawierzchnia do jazdy na rolkach powinna być najlepiej sucha i bez piasku (bo woda i piasek przyczynią się wydatnie do skrócenia czasu życia łożysk). Nawierzchnię o dobrej lub przynajmniej przyzwoitej jakości znajdziecie w wielu miejscach. Poniżej przedstawiamy wybrane, które polecamy zarówno my, jak i pytani amatorzy jazdy na rolkach.

Kursy jazdy na rolkach we Wrocławiu

Ale zacznijmy najpierw od nauki jazdy. Nie umiesz jeździć? To nie problem. W kwietniu rozpoczęły się kursy rolkarskie na torze w parku Tysiąclecia na Nowym Dworze oraz w hali Orbita, które potrwają do końca czerwca. (Nie wiemy czy można jeszcze dołączyć do grup). Kursy dla rodziców i dzieci oraz dla dorosłych. Organizatorem kursów jest WCT SPARTAN sp. z o.o.

Gdzie kupić rolki i wrotki we Wrocławiu

Rolki zawsze warto kupić przez internet np w poniższym sklepie:

Do rolek wręcz należałoby dokupić ochraniacze, które zabezpieczą nas przed odrapaną skórą na dłoniach, a z ochraniaczami na nadgarstki, kolana czy łokcie.

Sklepy wrotkarskie we Wrocławiu

Sklepy wrotkarskie we Wrocławiu praktycznie nie istnieją, są za to sklepy dość uniwersalne gdzie można kupić akcesoria do hokeja, hulajnóg, deskorolek, a także wrotek i rolek.

Sklep Czerwona Komnata

Salon Sportowy Quattro Sport Wrocław

50-38 Wrocław, Szczytnicka 54/1b

Skatepro Wrocław

ul. Dawida 28
50-527 Wrocław
tel.: +48 71 368 88 54

Jeśli chodzi o sklepy z rolkami i wrotkami we Wrocławiu to jest też sportowa masówka czyli sklepy sportowe oferujące także wrotki i rolki, ale się nie specjalizujące w nich. W asortymencie mają całkiem wygodny, przyzwoity i tani sprzęt dobry dla początkujących.

Decathlon oferuje rolki pod tymi adresami:

Decathlon Bielany Wrocławskie

Adres: Francuska 2,
55-040 Bielany Wrocławskie
Telefon: 71 738 46 75

Decathlon Magnolia Park

Adres: Legnicka 58,
54-204 Wrocław
Telefon: 71 738 45 50

Decathlon Korona

Adres: Bolesława Krzywoustego 126,
51-421 Wrocław
Telefon: 71 711 89 00

INTERSPORT Magnolia Park

Adres: Legnicka 58, 54-204 Wrocław
Telefon: 12 444 88 88

INTERSPORT Centrum Handlowe Borek

Adres: aleja Hallera 52, 50-984 Wrocław

Miejsca do jazdy na wrotkach i rolkach we Wrocławiu

Czyli odpowiedź na tytułowe pytanie gdzie na rolki Wrocław. Oczywiście można zacząć od jazdy po osiedlowych uliczkach – to znaczy jeśli nie mieszkamy na ruchliwym osiedlu, a nawierzchnia nie jest zabrudzona ani też mokra.

Tor wrotkarski w parku Tysiąclecia

Tor na rolki powstał stosunkowo niedawno bo w 2017 roku i jest czynny codziennie w godz. 9.00-16.00 (zimą może być zamknięty okresowo gdy zalega śnieg).
Miejsce przeznaczone raczej dla profesjonalistów.

Jazda na rolkach przy Budynku C13 Politechniki (dziurawiec, dziurkacz, serowiec)

Słynny budynek o wielu nazwach np dziurkacza przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, a właściwie asfaltowa nawierzchnia znajdujący się przy wejściach do budynku od strony Odry to zdecydowany numer 1 w rankingu przyjaznych dla małych wrotkowych kółek miejsc we Wrocławiu. Nawierzchnia jest tam baardzo gładziutka a przejazdy przez łączenia fragmentów są prawie niewyczuwalne. Idealne miejsce do jazdy tyłem, skoków, piruetów. Nie bez powodu też w ciepłe wakacyjne dni kręcą się tu tłumy – i nie o studentów tu chodzi, którzy dawno wyjechali na wakacje ale rolkarzy. Jest tu zakaz jazdy na deskorolkach i rowerach, ale na zakazie nikt nic nie wspominał o rolkach.

Jazda na rolkach w Parku Staszica

To ten średniej wielkości Trójkątny park koło dworca Nadodrze. Do jazdy świetnie się nadają tam gładkie betonowe płyty z charakterystycznymi kolorowymi okręgami. Tylko uważajcie bo jeździ się Wokół fontanny – można się zamoczyć wraz z rolkami i tak jak nam chłodna woda dobrze zrobi, tak rolkom może zaszkodzić o czym pisaliśmy. Jako ciekawostkę dodamy, że park Staszica powstał w latach 1905–1908 w miejscu byłego targu końskiego. Na rolkach tutaj często się jeździ i odbyło się tu kilka imprezy rolkowych o nazwie “Roller Boogie”. W parku pojeździmy sobie co najwyżej w kółko bo nie ma długich tras. Przy ładnej pogodzie bywa jednak tłoczno i nie tylko rolkarzy tu spotkamy, ale i dzieciaki z piłkami, hulajnogami hoverboardami czy co tam obecnie jest modne i napędzane prądem. Nie mniej jednak, klimat tego miejsca i w miarę przyjazna dla kółek powierzchnia zachęca do odwiedzin tego parku na wrotkach czy rolkach.

Trasa rolkowa ul Graniczna na lotnisko

To bardzo fajna długa trasa przy ul. Granicznej na rolki. Prosta, gładka uwielbiana przez rolkarzy z jednym trudniejszym podjazdem pod górkę nad AOW i długim zjazdem gdzie się można rozpędzić. Jest to co prawda ścieżka rowerowa, ale w upalne letnie wieczory rolkarzy jest tam znacznie więcej. Pamiętajcie tylko by nie przeszkadzać rowerzystom.

Trasa rolkowa Obwodnica Leśnicy i trasa na lotnisko

Po połączeniu obu tras – Obwodnicy Leśnicy otwartej w 2018 oraz Trasy na Lotnisko – będzie można przejechać w jedną stronę ponad 12 km !. Począwszy od ronda W. Pileckiego przy Factory śmigamy wzdłuż ulicy Granicznej aż do końca do ronda przy lotnisku, a następnie w prawo na Brzezińskiego i dalej prosto aż do wiaduktu.

Wrotkarnia Wrocław

Jeszcze w 2019, przed pandemią dochodziły nas słuchy, że podobnie jak w Poznaniu czy Warszawie przy jednym z centrów handlowych ma powstać Wrotkarnia, zwana też rolkowisko. Miejsce to miało w założeniu przypominać amerykańskie, modne w latach 90 i 80 roller disco.

Trasy na wrotki i rolki na Dolnym Śląsku i poza Wrocławiem

Bielany Wr. – Kobierzyce

Można i wyskoczyć poza wrocław, na południe – Na rolkach można dojechać świetnej jakości nawierzchnią Z Bielan Wrocławskich aż do Kobierzyc. Droga ledwie ukończona i już można bez problemu śmigać na rolkach. Całość trasy ma około 10km w jedną stronę, więc można sobie wszystko w miarę lekko przejechać bez zbędnego wysiłku. Zwłaszcza, że trasa przebiega z pominięciem ruchliwych ulic – jest tam przyjemnie i bezpiecznie.

Mapa tras na rolki we Wrocławiu