Kolumny podłogowe do domu – czym się kierować przy ich wyborze?

kolumny podłogowe
Materiał zewnętrzny
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Nowoczesny, spełniający najbardziej wyszukane wymagania sprzęt audio to obiekt marzeń każdego melomana. Osoby, które prócz wrażliwego ucha dysponują także odpowiednim metrażem, znajdują się w szczęśliwej sytuacji – ich marzenia mogą się spełnić dzięki kolumnom podłogowym o idealnych parametrach. Jakie kolumny warto wybrać do domowego salonu muzycznego i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kolumny podłogowe w domu – co się sprawdza?

Przy wyborze kolumn do domu warto zwracać uwagę głównie na modele pasywne, których działanie opiera się na zastosowaniu odrębnego wzmacniacza. Kolumny aktywne, jakkolwiek stanowią niezbędny element wyposażenia studyjnego, nie zdają egzaminu w warunkach amatorskich. Miłośnicy perfekcyjnego brzmienia decydują się na ogół na kolumny podłogowe ze średniej półki cenowej, które jednak wyposażone są w więcej basów, niż analogiczne kolumny podstawkowe.

kolumny podłogowe
kolumny podłogowe

Basy o wyższej jakości to na ogół cecha kolumn w obudowie zamkniętej, ale nie należy podchodzić do tego zbyt rygorystycznie – wielu producentów stosuje rozwiązania kompensujące potencjalne problemy. Również decyzja o tym, czy zakupić kolumny dwudrożne, czy trójdrożne, zależy od szeregu drobnych kwestii, i powinna być podjęta po szczegółowej analizie możliwości danego sprzętu. Jeżeli chodzi o typ membrany, z powodzeniem sprawdzą się tu projekty z membraną papierową, choć i zastosowanie polipropylenu daje obiecujące rezultaty.

Kolumny podłogowe – jak uzyskać dźwięk bez zarzutu?

Kolumny podłogowe sprawdzą się najlepiej w pomieszczeniach, których rozmiar przekracza 20-25 metrów kwadratowych. Choć niewątpliwie nie należy pomijać żadnego z parametrów ich designu, jeżeli zależy nam na czystym brzmieniu bez zniekształceń, kluczową kwestią dla efektu, jaki uda nam się osiągnąć, będzie przede wszystkim ich umiejętne dopasowanie do właściwości danej przestrzeni. Rozmiar kolumn powinien zostać dobrany pod kątem wysokości, na jakiej znajdzie się ich użytkownik podczas rozkoszowania się muzyczną ucztą.

Czy warto inwestować niebotyczne kwoty w kolumny stworzone z udziałem zaawansowanych technologicznie tworzyw, jak tytan, jedwab czy kevlar? To pytanie zadaje sobie niejeden fan muzyki, nieustannie podążający za potrzebą udoskonalenia swoich doświadczeń. Z całą pewnością przed wydaniem sporej sumy na kolumny, których reklama przedstawia je jako szczyt współczesnej technologii dźwięku, przydatna może się okazać konsultacja ze specjalistami z tej dziedziny. Korzystanie z potencjału, jaki oferują fora internetowe dla melomanów, może okazać się tutaj kluczowe, by uzyskać wysokiej jakości sprzęt w cenie, na którą zasługuje.