Dobry dentysta we Wrocławiu – z czyich usług warto skorzystać?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Raz na jakiś czas każdy z nas powinien odwiedzić dentystę. Rutynowa kontrola stanu uzębienia może ustrzec nas przed poważnymi problemami zdrowotnymi. Gdzie we Wrocławiu przyjmują dobrzy dentyści? W tym wpisie poradzimy, jak można ich najszybciej znaleźć.

Dlaczego warto sprawdzić stan uzębienia u dentysty?
Przede wszystkim dlatego, że styl życia wielu z nas może prowadzić do zaawansowanych problemów z uzębieniem. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, na próchnicę w Polsce cierpi ponad połowa przedszkolaków, niemal 90% nastolatków i 95% osób dorosłych.

Problemem jest też świadomość w zakresie higieny jamy ustnej. Dane są tutaj alarmujące. Polskie Stowarzyszenie Dentystyczne szacuje, że ponad 3,5 miliona naszych rodaków nie myje zębów nawet raz dziennie. To proszenie się o problemy z uzębieniem.

Polacy niezbyt często odwiedzają też gabinety stomatologiczne. Szacuje się, że na jedną osobę przypada 0,9 wizyty na rok, podczas gdy np. w sąsiednich Czechach jest to aż 1,6 konsultacji. Absolutnym liderem rankingu są zaś Niderlandy ze średnią 2,7.

Dlaczego warto wybrać się czasem do dentysty, nawet gdy zęby nas nie bolą? By upewnić się, że nie rozwija się żaden stan chorobowy. Próchnica to nie jedyne zagrożenie, z jakim być może będziemy musieli się mierzyć. Zagrażają nam też m.in.:

  • zapalenie miazgi zęba,
  • parodontoza,
  • nadwrażliwość uzębienia,
  • erozja szkliwa o podłożu kwasowym,
  • ropienie.

Gdzie we Wrocławiu znajdziemy dobrych dentystów? Na pewno warto skorzystać z profesjonalnego narzędzia, jak ALEO.com. To największa w Polsce baza firm, gdzie szybko znajdziemy godne zaufania gabinety stomatologiczne, a także ustalimy ich dane teleadresowe, by umówić się na wizytę. To ogromne ułatwienie, które pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu.

Przeciwwskazania do wizyty u dentysty — co warto wiedzieć?

Mimo tego, że zdecydowanie nie opłaca się zwlekać z wizytą zbyt długo, to jednak można wskazać na kilka sytuacji, które powinny skłonić nas do zmiany planów. Spora w tym zasługa pandemii COVID-19, która do wielu sektorów usług medycznych wprowadziła zupełnie nowe zasady, które obowiązują także i dziś.Lepiej przełożyć termin zabiegu, jeśli jesteśmy przeziębieni, czujemy się źle i np. mamy katar lub boli nas gardło. Analogicznie, trzeba odwołać zabieg, jeśli już potwierdzono u nas infekcję o podłożu wirusowym lub bakteryjnym — bez względu na to, czy jest to angina ropna, grypa, czy właśnie COVID-19. Jest też spora szansa na to, że dentysta odmówi wykonania zabiegu, jeśli akurat zmagamy się z:

  • opryszczką,
  • aftami,
  • otwartymi (krwawiącymi) ranami w obrębie jamy ustnej.

Kobiety powinny zachować też ostrożność przy umawianiu skomplikowanych zabiegów podczas menstruacji. Zmniejszona krzepliwość krwi zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia krwotoku. Każda wizyta w czasie ciąży powinna być poprzedzona opinią naszego lekarza prowadzącego.

Ile zarabia dentysta?

Zgodnie z danymi Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, uśredniony dochód netto jest zbliżony do 5,5 tysiąca złotych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że ponad 25% fachowców zarabia więcej. Specjalista, który doskonale zna się na swojej pracy, może liczyć nawet na siedem-osiem tysięcy miesięcznie „na rękę”. Lekarze stażyści (w tym dentyści) pracujący w systemie, mogą liczyć na 5300 złotych brutto. Specjaliści, zatrudnieni na przykład w szpitalach osiągają średni dochód, który może osiągać nawet 8200 PLN brutto.