Koncert Hawdalowy: REBEKA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Podczas koncertu zatytułowanego „Rebeka” wybrzmią zarówno refleksyjne, jak i te bardziej radosne utwory. Usłyszymy pieśni i piosenki żydowskie w języku polskim oraz w jidysz. Tłumaczką wielu tekstów, które zostaną zaprezentowane tego wieczora – jest znakomita Alicja Kuchowicz.
Aleksandra Idkowska przy akompaniamencie Dawida Troczewskiego zaprezentuje takie utwory, jak: tytułowa „Rebeka”, „Avinu Malkeinu”, „Ojcze, czy mnie słyszysz?” („Papa, can you hear me?”), „Main Shtetełe Belz”, „Summertime” i wiele, wiele innych.
Aleksandrda Idkowska – wokal
Dawid Troczewski – fortepian
Aleksandra Idkowska – wokalistka, pianistka, aktorka. Studentka II roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalności musical na wydziale wokalno-aktorskim. Absolwentka klasy fortepianu Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. W 2021 zadebiutowała na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie jako odtwórczyni roli tytułowej spektaklu muzycznego „Jentl” w reżyserii Roberta Talarczyka, muzyka Hadrian Filip Tabęcki. Uczestniczka programu Szansa na Sukces Opole 2020 z repertuarem Edyty Geppert oraz Opole 2022. Laureatka Festiwali o randze Ogólnopolskiej oraz Międzynarodowej, m.in.: 1 miejsce w kategorii 19-25 lat Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2021. Miłośniczka piosenki polskiej oraz musicalu i koloru zielonego.
Dawid Troczewski – pianista, kompozytor i aranżer; absolwent poznańskiej „Szkoły Talentów” i Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W dorobku artystycznym ma wiele nagród indywidualnych i zespołowych. Jest bardzo wszechstronnym muzykiem, odnajdującym się w różnych stylistykach. Współpracował i koncertował z wieloma gwiazdami rodzimej i zagranicznej sceny muzycznej.
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/5600524043333230
Bilety: 40 zł normalne, 30 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)
Do nabycia w: Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej przy ul. św. Antoniego 8, w serwisie Ticketmaster, sieci sklepów Media Markt oraz na 2 godziny przed koncertem w Synagodze pod Białym Bocianem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) oraz Budżetu Samorząd Województwa Dolnośląskiego.
Wydarzenie będzie miało miejscu w budynku dostępnym pod względem architektonicznym. Osoby, które chciały by wziąć udział wydarzeniu a potrzebują dodatkowego wsparcia związanego z dysfunkcjami ruchu, wzroku i słuchu proszone są o kontakt pod nr tel. +48 661 680 045 lub drogą elektroniczną na adres [email protected] najpóźniej 5 dni przed wydarzeniem w celu zapewnienia dostępności.
Organizator:
Fundacja „PRO ARTE 2002”
Współorganizatorzy:
Agencja Art & Business Direction
Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu
Partnerzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Fundacja Bente Kahan
Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej
Ticketmaster
Mecenat:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Miasto Wrocław
Samorząd Województwa Dolnośląskiego
www.simcha.art.pl
www.proarte.org.pl
www.facebook.com/festiwalsimcha
Aleksandra Idkowska & Dawid Troczewski
w programie: pieśni i piosenki żydowskie
Data:
21 sierpnia 2022, niedziela, godz. 18:00
Miejsce:
Synagoga pod Białym Bocianem,
ul. Włodkowica 7, Wrocław
Bilety:
40 zł normalne, 30 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)
Do nabycia w: Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej przy ul. św. Antoniego 8, w serwisie Ticketmaster, sieci sklepów Media Markt oraz na 2 godziny przed koncertem w Synagodze pod Białym Bocianem.