Komisariat w Pasażu Niepolda

policja komisariat w pasażu niepolda
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

To nie nazwa kolejnego pubu! W Pasażu Niepolda naprawdę powstanie komisariat lub posterunek policji. A wszystko po to by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia. Podczas środowej konferencji poświęconej bezpieczeństwu w mieście padły deklaracje, że Pasaż Niepolda będący popularnym miejscem weekendowych imprezowiczów zostanie objęty specjalnym nadzorem.

Mieszkańcy okolicznych kamienic skarżą się, że gdy tylko zapada zmrok pod ich oknami pojawiają się grupy młodych ludzi pielgrzymujących w stronę “imprezowej mekki”. Niektórzy imprezowicze przed wizytą w dyskotece potrzebują “się zaprawić”, robią to najczęściej na okolicznych podwórkach pozostawiając po sobie puste butelki i inne śmieci. Z problemem ma walczyć wrocławska policja, która przez system kamer obserwować będzie czy młodzież bawi się zgodnie z prawem. Niewykluczone, że wkrótce w pobliżu Pasażu Niepolda powstanie komisariat lub posterunek policji, dzięki któremu funkcjonariusze pracujący “na monitoringu” mogliby błyskawicznie reagować.

Ponadto podczas konferencji w ratuszu ogłoszono, że w pierwszym kwartale przyszłego roku ruszy Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Strzegomskiej. W placówce będą dyżurować funkcjonariusze służb wszystkiego typu i w przypadku różnego rodzaju zagrożeń wspólnie będą decydować jakie działania należy podjąć by problem został rozwiązany jak najszybciej.

Image by Andrzej Rembowski from Pixabay