Dlaczego podłogi olejowane mają złą opinie?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

W pewnym momencie wykańczania wnętrza stajemy przed dylematem jaką podłogę wybrać, lakierowana czy olejowana? Najczęściej sięgamy po opinie na forach budowlanych. Okazuje się ze podłogi olejowane maja zła prasę. Często czytamy, że podłoga olejowana jest mało odporna na brud, mało odporna na zarysowania, straciła swój połysk, jest szara i zniszczona. Dzięki takim opiniom przeważnie nie jesteśmy w stanie podjąć rzetelnej decyzji. Dlaczego? Najczęstszą przyczyną złego stanu podłogi olejowanej jest sam użytkownik.

dębowa podłoga olejowana po renowacji

Podłoga olejowana wymaga choć odrobiny troski. Jeżeli raz w miesiącu potrafimy skosić trawnik to podobnie powinniśmy zadbać o naszą olejową podłogę. Wystarczy raz w miesiącu użyć odpowiednich środków pielęgnujących aby zachować blask i kolor naszej podłogi na długie lata.

Większość nowych podłóg olejowanych powlekana jest olejowoskami. Olej wsiąka w drewno tworząc jego barwę, natomiast wosk pozostaje na powierzchni nadając odporność i połysk. Wosk pod wpływem codziennego użytkowania ulega degradacji tracąc swoje właściwości, przez co podłoga staje się podatna na zaplamienia i zarysowania. W bardzo łatwy sposób możemy temu zaradzić stosując na bieżąco środki pielęgnujące, które dzięki zawartości wosku uzupełniają oryginalną powłokę deski. Są to zarówno mydła olejowe do bieżącego mycia podłóg, które stosujemy zamiast ogólnodostępnych uniwersalnych detergentów, jak i oleje pielęgnacyjne, które możemy swobodnie stosować sami we własnym zakresie.

Jeśli jednak Państwa podłoga straciła dawny kolor i blask firma GOLISZEK pomoże Państwu przywrócić jej oryginalny wygląd. Zajmujemy się tworzeniem i renowacją podłóg olejowanych od ponad 25 lat. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na tysiącach metrów kwadratowych podłóg wykonamy renowacje Państwa podłogi szybko, sprawnie i bez ryzyka jej zniszczenia.

podłogi dębowe