Wystawa tatuażu więziennego i wykład dr Mariusz Snopek w Body Extreme studio

wystawa tatuazu wieziennego wroclaw studio body extreme
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]

Tatuaż jest sztuką… o jednym z jej wielu aspektów dowiecie się niebawem podczas jedynej w swoim rodzaju wystawy tatuażu we wrocławskim studio Body Extreme

Czym jest tatuaż

O formie sztuki jaką jest tatuaż napisano już nie jedną bogato ilustrowana książkę czy artykuł, co kilka miesięcy czytamy w prasie o modzie na tatuaże czy regularnie widzimy w telewizji wytatuowanych celebrytów. Obecnie każdy nawet niezbyt zainteresowany tematem ”przechodzień” zapytany o tatuaż, odpowie coś o tatuażach plemion Polinezji czy Nowej Zelandii, przyjdą też mu na myśl stereotypowi marynarze i ich tatuaże, czy też najbardziej sztampowe tatuaże więzienne. Przemycany obecnie w reklamach czy superprodukcjach filmowych tatuaż na stałe zagościł w naszej przestrzeni, spotykamy się z nim na co dzień i przestał już dawno być kojarzony z marynarzami i więźniami, poza stereotypami oczywiście. Współczesna sztuka tatuażu, poza samym walorem estetycznym nadal głęboko czerpie z tradycji i historii, zatracając sama w sobie walory społeczne a przekształcając się w swoistą popkulturę XXI wieku.

Czym jest tatuaż

O tym czym tatuaż jest naprawdę przekonać się możemy w cyklu organizowanych przez wrocławskie studio tatuażu Body Extreme Tattoo and Piercing wystaw, poświęconych różnym typom tatuażu,po odległych Azjatyckich klimatach i sztuce tatuażu japońskiego która miała – miejsca na początku marca br. i wspaniałym pokazie ręcznego tatuowania tebori, tym razem przenosimy się w nieco nam bliższe czasy i rejony, bowiem już od 18 maja br. przyglądać się będziemy sztuce polskiego tatuażu więziennego – tak, nie pomyliliście się i nie jest błąd w druku –

Wystawa i historia tatuażu więziennego

Tatuaż więzienny – niezwykła wystawa poświęcona tatuażowi może mało artystycznemu, ale niezwykle bogatemu w symbolice i przekazie, zagości w progach wrocławskiego salonu tatuażu Body Extreme. Wystawie towarzyszyć będzie wykład oraz prezentacja multimedialna doktora Mariusza Snopka, adiunkta w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej Instytutu Nauk Pedagogicznych w Opolu. Mariusz snopek jest publicystą i ekspertem w dziedzinie tatuażu więziennego, autorem książki „Tatuaż. Element współczesnej kultury”, który opowie o aspektach tatuażu w środowisku więziennym.

Unikatowe w skali kraju wystawy Body Extreme Tattoo & Piercing Wrocław pełniące zarazem funkcję edukacyjną są regularnymi eventami oraz spotkaniami z niesamowitymi ludźmi, którzy poświecili się badaniu tej wspaniałej formy sztuki. Jedyna w swoim rodzaju wystawa, w całości została poświęcona zagadnieniom i aspektom tatuażu więziennego, podczas wystawy zobaczymy unikatowy, pochodzący wyłącznie z prywatnych zasobów “fajans” a prezentowane oryginalne artefakty z więzienia takie jak zdjęcia, prace graficzne czy autentyczne „dziargałki” pochodzą w stu procentach z zakładów penitencjarnych i zostały stworzone ręcznie, przez więźniów, podczas odsiadywania wyroków pozbawienia wolności.

Kiedy i gdzie
Wystawa potrwa od 18 do 31 maja 2019 roku
Wykład dr Mariusza Snopka rozpocznie się 18 maja o godzinie 18
Wstęp bezpłatny

Body Extreme Studio
Poniatowksiego 7D
http://www.bodyextreme.pl/

Informacja : [email protected]
tel : 789 – 313 -240

Kurator wystawy : Aleksander Styś