Kosmiczna wystawa Nasa Space Adventure we Wrocławiu. Hala Stulecia [bilety, opinie do kiedy 2019]

wystawa space adventure wroclaw zwiedzanie bilety cennik
Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 3.7]

Wielka kosmiczna sensacja! Już wkrótce we Wrocławiu będzie można zobaczyć największą na świecie kosmiczną wystawę NASA „kosmiczna przygoda”! Ekspozycja będzie prezentowana w Hali Stulecia do 18 czerwca br. Space Adventure to wspaniała kolekcja amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center prezentująca historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego.

Dzięki tej ekspozycji zarówno amerykańskich jak i radzieckich eksponatów można na własne oczy zobaczyć i dotknąć postępu technologicznego jakiego dokonał człowiek przez ostatnie 70 lat podczas eksploracji kosmosu. Wystawa jest też jubileuszem 50 rocznicy misji Apollo 11 – misji dzięki której ludzkość stanęła po raz pierwszy na Księżycu!

Spis treści:

Wystawa space adventure – zobacz kosmiczne eksponaty

Wartość edukacyjna wystawy space adventure oceniono bardzo wysoko w wielu instytucjach naukowych dzięki czemu zyskała jeszcze większą popularność.
Obejrzymy ponad 100 eksponatów wprost z kosmosu, które zostaną zaprezentowane na powierzchni 3000 metrów kwadratowych w Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1 we Wrocławiu można zobaczyć eksponaty ze wszystkich programów kosmicznych, takich jak Mercury, Gemini, Apollo, Skylab, Sojuz-Apollo, STS czy ISS. Wystawa prezentuje m.in. załogowy statek kosmiczny Orion, okno z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, modele rakiet, w tym rakietę Saturn, Sojuz, SLS, Ares 2 lub Liberty, satelitę Sputnik 1, kapsułę z misji Apollo 16 z wieloma autentycznymi eksponatami od misji Apollo, autentycznych kokpitów i elementów maszyn kosmicznych, aż 11 oryginalnych kosmonautów kosmicznych i prawdziwy kamień księżycowy. Wszystkie eksponaty można oglądać bardzo blisko ze wszystkich stron. W końcu możemy wejść w przestrzeń bez opuszczania naszej planety. Kilkanaście unikalnych symulatorów pozwoli nam wzbić się na księżyc, poczuć stan nieważkości, manewrować stacją kosmiczną wśród gwiazd lub postawić stopę na srebrnej kuli.

Polska w kosmosie
Na wystawie nie zabraknie również polskiego akcentu – po raz pierwszy można zobaczyć pierwsze polskie satelity obserwacyjne stworzone przez wrocławską firmę SatRevolution. Satelity te już 17 kwietnia br. zostaną wyniesione na pokładzie rakiety Antares na Międzynarodową Stację Kosmiczną, skąd zostaną wystrzelone na niską orbitę okołoziemską.

Dotknij kamienia księżycowego
Ekspozycja ukazuje techniczne i naukowe aspekty podróży w kosmos, skupiając się na historii misji kosmicznych i ich ścisłym związku z człowiekiem, przedstawiając przedmioty związane z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej. Wystawa ta to niepowtarzalna okazja, aby dotknąć kamienia księżycowego własnymi rękoma! Ekspozycja składa się z modeli i makiet, ale przede wszystkim z autentycznych, kolosalnych rozmiarów maszyn i sprzętów, które były wykorzystywane do misji w przestrzeń galaktyczną przez USA i Związek Radziecki. Część powierzchni wystawienniczej zaaranżowana jest pod Space Camp, gdzie zwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć się jak podczas galaktycznej wyprawy.

Bezcenna kolekcja którą można zobaczyć na wystawie dotarła do nas zarówno z magazynów kosmicznych z ZSRR oraz amerykańskiej agencji kosmicznej NASA w dwudziestu ogromnych kontenerach morskich. Eksponaty wystawiane były już w wielu miastach w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz w Afryce Południowej.

Wystawa space adventure opinie

Wystawę odwiedziło 3,5 miliona osób, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu odwiedzających. Jest to gratka dla fanów technologii i techniki, choć spotkaliśmy się z negatywnymi opiniami czytelników – ale te głównie dotyczyły wysokiej ceny (którą uważamy, że i tak warto zapłacić).

wystawa space adventure

Wystawę “Space Adventure” można oglądać do 18 czerwca. Bilety w dni robocze kosztują 35 (dla osób do 19 roku życia), 45 (ulgowe dla studentów) i 55 (normalne) złotych. W weekendy bilety kupimy za kolejno 45, 55 i 65 złotych.

Kosmiczna wystawa space adventure wrocław – ceny biletów

w dni robocze

  • do 19 roku życia – 35zł
  • ulgowe dla studentów – 45 zł
  • normalne – 55 zł

W weekendy

  • do 19 roku życia – 35zł
  • ulgowe dla studentów – 55
  • normalne – 65 zł

Wystawa space adventure Godziny otwarcia

Wystawa jest czynna od 21 marca do 18 czerwca
9:00-20:00 (poniedziałek-piątek) oraz 10:00-20:00 (soboty, niedziele i święta)
Miejsce: HALA STULECIA
Wrocław, ul. Wystawowa 1

Szczegóły na: wystawaspace.pl