Europejska Noc Muzeów we Wrocławiu 2019. Dowiedz się co i kiedy zwiedzisz [program, termin 18 maja, lista muzeów]

noc muzeow wroclaw 2019 program zwiedzanie za darmo termin 18 maja
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Zbliża się kolejna edycja Nocy Muzeów we Wrocławiu! Za niespełna 3 miesiące, w sobotę 18 maja będzie można zwiedzać wrocławskie muzea, galerie i instytucje kultury w godzinach wieczornych i nocnych.

Już 18 maja, tej nocy specjalnie dla coraz większej liczby zainteresowanych atrakcjami nocy muzeów będzie można zobaczyć wyjątkowe atrakcje takie jak zwiedzanie zazwyczaj niedostępnych części obiektów, koncerty, pokazy, warsztaty oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Do Wrocławskiej edycji Nocy Muzeów z roku na rok przystępuje coraz to więcej instytucji kulturalno oświatowych i wszystkie spośród nich prześcigają się w organizacji czasu zwiedzających ich podwoje.

Noc muzeów – tramwaj i autobus
Dla wszystkich tego dnia udostępniony jest też specjalny tramwaj i autobus kursujący pomiędzy instytucjami kulturalnymi.

Atrakcje wrocławskiej nocy muzeów

Dodatkowo na zwiedzających czekać będzie szereg atrakcji przygotowanych przez instytucje biorące udział w nocy muzeów takie jak: spotkania z artystami, wykłady, warsztaty, pokazy filmowe, koncerty oraz specjalny program dla dzieci.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane podczas imprezy jest bezpłatny, choć do części z obiektów trzeba będzie ustawić się w kolejce lub odpowiednio wcześniej zarezerwować (bezpłatną) wejściowkę.