Dlaczego warto skorzystać z naprawy i obsługi aut online?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Posiadanie i użytkowanie auta wiąże się z koniecznością ponoszenia kosztów jego eksploatacji. Mowa tu nie tylko o wydatkach na paliwo i odpowiednio dobranym pakiecie ubezpieczenia, ale i o okresowych przeglądach technicznych i serwisowych. Wiadome, że usterka w aucie może przytrafić się każdemu kierowcy. Zazwyczaj dzieje się to w najmniej oczekiwanym momencie. Wówczas w głowie rodzi się pytanie, gdzie znaleźć dobrego mechanika?

Oczywiście, można rozpocząć poszukiwania na własną rękę. Jednak należy pamiętać, że większość z nich specjalizuje się w naprawach określonego rodzaju. Aby naprawa była skuteczna, profesjonalisty należy szukać w obrębie 10-15 km od miejsca zamieszkania. Idealnym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić cenny czas jest naprawa i obsługa aut online. W celu usunięcia ewentualnych awarii, warto skorzystać z usług takiej firmy. Kompleksowa naprawa pojazdu przeprowadzana jest przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Używane są wyłącznie nowe i fabryczne części, co gwarantuje wykonalność usług na najwyższym poziomie. Dlaczego warto zdecydować się na naprawę i obsługę samochodu online? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Czym jest obsługa i naprawa aut online?

Serwisy oferujące obsługę i naprawę samochodów zajmują się jak sama nazwa wskazuje, gruntowną obsługą samochodów osobowych. W trosce o klienta oraz w poszanowaniu jego czasu, wszystkie etapy związane z serwisowaniem auta leżą po stronie firmy. Jedyną rzeczą, którą musi zrobić klient to zgłoszenie swojego pojazdu za pomocą strony internetowej, do biura. Następnie, po wybraniu konkretnej usługi związanej z obsługą lub naprawą auta, do klienta przyjeżdża wydelegowany przez firmę, opiekun samochodowy. Właścicielowi pojazdu zostaje wręczona umowa, polisa ubezpieczeniowa oraz protokół przekazania auta. Po załatwieniu wszystkich formalności, delegat zobowiązany jest dostarczyć samochód do wyspecjalizowanego warsztatu samochodowego. Całość przejazdu nagrywana jest przy pomocy rejestratora jazdy, dzięki czemu klient nie musi niepokoić się o bezpieczeństwo swojego auta. Po dotarciu na miejsce, specjalista ds. motoryzacji nadzoruje cały proces naprawczy. Kiedy auto jest w pełni gotowe do jazdy i brak mu jakichkolwiek awarii, pracownik, po uprzedniej konsultacji z klientem dostarcza je w umówione miejsce.

zgłoszenie samochodu online

Dlaczego warto skorzystać z naprawy samochodów online?

Oszczędność czasu i wygoda

Wielu osobom, a w szczególności tym zapracowanym i zabieganym, ciężko jest znaleźć chwilę wytchnienia. W związku z tym każde nieoczekiwanie zdarzenie – w tym również naprawa auta, które wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i dopełnienia szeregu formalności bywa sporym problemem. Aby ograniczyć swój udział w procesie naprawy samochodu, warto zgłosić swój pojazd do serwisu za pomocą strony internetowej bądź aplikacji i wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. W ten sposób zostanie zaoszczędzony nasz cenny czas, który musielibyśmy poświęcić na samodzielne poszukiwanie mechanika, specjalizującego się w naprawie samochodów konkretnej marki. Dodatkowo, to niezrównana wygoda, gdyż jedyną czynnością, którą musi wykonać klient jest zgłoszenie swojego pojazdu do biura oraz wybór odpowiedniej oferty.

Doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści

W firmie świadczącej usługi kompleksowej naprawy pojazdów zatrudniani są pracownicy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje w zakresie mechaniki i napraw pojazdów. Niewątpliwie, są one regularnie podnoszone poprzez organizację różnorakich kursów i szkoleń oraz zajęć praktycznych prowadzonych pod okiem doświadczonych instruktorów danego serwisu. Oddając swoje auto w ręce specjalisty ds. motoryzacji możemy mieć pewność, że naszym samochodem zajmą się prawdziwi profesjonaliści. Zasoby wiedzy i praktyczne umiejętności fachowych mechaników gwarantują szybką diagnozę i skuteczną naprawę Twojego auta. Współpraca opiekuna samochodu z wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie motoryzacji, to prawdziwa oszczędność czasu, dzięki której klient zyskuje satysfakcję wykonywanej usługi.

naprawa samochodu

Rozbudowana oferta i jakość usług na najwyższym poziomie

Kompleksowa oferta serwisów naprawy i obsługi samochodów obejmuje szeroki zakres usług związanych z generalną eksploatacją pojazdów. Wykwalifikowani opiekunowie wydelegowani przez serwis w profesjonalny i bezpieczny sposób zadbają o Twój samochód. Realizowane są czynności począwszy od umycia samochodu, poprzez zatankowanie, wymianę płynów i oleju wraz z filtrami, wymianę i ustawienie zbieżności opon, badanie techniczne, aż po skomplikowane naprawy, które odbywają się pod nadzorem specjalisty ds. motoryzacji. Każda z profesjonalnych firm korzysta tylko i wyłącznie ze sprawdzonych części samochodowych, będących odpowiednikami ASO (Autoryzowanych Stacji Obsługi). Ponadto zobowiązana jest świadczyć stuprocentową gwarancję, zarówno na części, jak i na usługi. Co więcej, większość z nich nawiązuje współpracę z renomowanymi serwisami typu: Bosch, Total, K2, Continental oraz wieloma innymi, które umożliwiają realizację usługi na najwyższym poziomie.

Innowacyjne techniki naprawcze

Wszystkie prace naprawcze wykonywane w systemie ASO przeprowadzane są przy użyciu najnowocześniejszych technik oraz zaawansowanego technologicznie serwisu. Specjalistyczne narzędzia, w pełni kompatybilne względem poszczególnych modeli samochodów, są nieustannie dostarczane przez producenta. Umożliwiają one skuteczne wyeliminowanie usterek w samochodach, szczególnie tych, które wyposażone zostały w nowe technologie. Pracownicy serwisów są nieustannie szkoleni, aby wykorzystać zdobytą wiedzę podczas zaawansowanych napraw bądź uniknąć ewentualnych błędów. W trakcie swojej pracy mechanik korzysta tylko i wyłącznie z oryginalnych części, które posiadają wszystkie niezbędne testy dla części seryjnych. Podczas wykonywanych usług zawsze sprawdzane są elementy mające kluczowy wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Jeśli wymagają wymiany, klient natychmiast jest o tym informowany. Dzięki temu, otrzymuje on gwarancję precyzyjnej diagnostyki oraz najwyższej jakości wykonywanych czynności obsługowych. Koszt każdej z usług oferowanych przez serwis samochodowy jest uwzględniony w cenniku.

warsztat mechaniczny

Najważniejszy jest klient

Serwisy zajmujące się naprawą i obsługą samochodów przy pomocy internetu, to miejsca, które pracują rygorystycznie z wszelkimi normami w zakresie jakości pracy, szkoleń oraz obsługi klienta. Obsługa auta odbywa się zgodnie z wymogami i potrzebami klienta. Może zdarzyć się tak, że podczas naprawy w warsztacie mogą ujawnić się kolejne usterki – wówczas klient jest natychmiast o tym informowany i zostaje podjęta decyzja o ich usunięciu. Każda rzetelna i solidna firma jest zobowiązana uwzględniać zdanie klienta. Niewątpliwie, najważniejszym etapem dla usługobiorcy jest odbiór samochodu. Firma, która profesjonalnie podeszła do takowej transakcji, z pewnością może cieszyć się renomą i poleceniem. Właściciel pojazdu może ocenić prace naprawcze przeprowadzone przez dany serwis, co w konsekwencji wpływa na jego udoskonalenie. Ponadto, każdy klient wybierając daną usługę za pomocą strony internetowej, zostaje uprzednio powiadomiony, jaki jest koszt zlecenia. W przypadku, gdy samochód będzie wymagał dodatkowej naprawy, specjalista ds. motoryzacji przeprowadzi wcześniej dokładną wycenę.

Zalety korzystania z usług firmy online

  • Poszukiwanie mechanika na własną rękę zajmuje okres od kilku nawet do kilkunastu godzin, podczas, gdy zgłoszenie auta do serwisu i wybór odpowiedniej oferty zajmie ci zaledwie 3 minuty.
  • Decydując się na skorzystanie z usług serwisu oszczędzasz sporą ilość czasu, którą możesz wykorzystać na naukę, pracę bądź spotkanie z przyjaciółmi, przy tym nie martwiąc się o bezpieczeństwo Twojego auta.
  • Samodzielnie zamawiasz potrzebne usługi oraz wybierasz termin ich realizacji.
  • Wykwalifikowany opiekun wydelegowany przez firmę, przyjeżdża odebrać samochód w odpowiednim stroju, zostaje podpisane oraz wręcza niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa dokumenty, co świadczy o profesjonalnym podejściu do wykonywanej pracy.
  • W każdym przypadku zlecenie zostaje potwierdzone za pomocą umowy oraz polisą ubezpieczeniową. Jest to gwarantem pełnego zabezpieczenia Twojego auta.
  • Po zakończeniu naprawy, specjalista ds. motoryzacji ma obowiązek dostarczyć pojazd w miejsce, z którego został odebrany. Niemniej jednak pracownicy są bardzo wyrozumiali wobec klientów i jeśli wystąpiły pewne sytuacje losowe, istnieje możliwość odstawienia auta w inne miejsce.
  • Jako klient, mamy do dyspozycji łączenie poszczególnych usług w jedną, co jest zdecydowanie bardziej opłacalne aniżeli wybór każdej z osobna.
  • Czas realizacji usług jest uzależniony od jej rodzaju. Jednak wykwalifikowana kadra pracownicza dokłada wszelkich starań, aby samochody były dostarczone do właścicieli jeszcze tego samego dnia.

    części samochodowe

Jak znaleźć firmę godną zaufania?

Firmy zajmujące się serwisowaniem samochodów online to zupełna nowość na polskim rynku. Przedsiębiorstw tego rodzaju jest bardzo mało. Przy wyborze odpowiedniej firmy wskazane jest zwrócić uwagę przede wszystkim na kompetentność pracowników, bezpieczeństwo samochodu oraz ofertę serwisu. Warto uwzględnić także fachowe podejście specjalisty ds. motoryzacji do wykonywanego zawodu. Przed przekazaniem auta wskazane jest upewnić się, czy firmie rzeczywiście można zaufać i powierzyć swój pojazd. Cała procedura musi być w pełni bezpieczna. Warsztat samochodowy, z którym współpracują tego typu serwisy musi być prowadzony przez profesjonalnych mechaników.

Cena usług

Koszt każdej z usług oferowanej przez serwis samochodowy zazwyczaj zostaje uwzględniony w cenniku. Co więcej, wybierając określoną ofertę, na stronie internetowej, przed ostatecznym złożeniem zamówienia pojawia się należność. Dzięki temu, klient uprzednio dowiaduje się, z jakim kosztem wiąże się dane zlecenie. W przypadku, gdy samochód będzie wymagał dodatkowej naprawy, specjalista ds. motoryzacji przeprowadzi wcześniej dokładną wycenę. Nieuniknione szkody i zdarzenia losowe mogą zdecydować o tym, że naprawa może okazać się nieco bardziej wymagająca, niż myśleliśmy. Oprócz poinformowania klienta o kosztach, kompetentny opiekun auta jest zobowiązany udzielić porady dotyczącej wyboru najlepszej opcji naprawczej. Jednak to właściciel auta podejmuje ostateczną decyzję. Poza wszystkim, właściciel może wyrazić zgodę na wymianę drobnych usterek typu zużyte wycieraczki czy przepalona żarówka. Udzielenie takiej zgody jest równoznaczne z brakiem dodatkowego kontaktowania się z konsumentem. Ceny za poszczególne usługi nie są wysokie. Często równoważą się z poszukiwaniem mechanika na własną rękę.

Podsumowanie

Nawet drobna usterka może skutecznie zepsuć humor kierowcy. Wtedy, w głowach wielu właścicieli samochodów pojawia się pytanie, gdzie szukać mechanika? Nie ulega wątpliwości, że poszukiwanie solidnego fachowca i profesjonalnych warsztatów samochodowych na własną rękę stanowi nie lada wyzwanie. Jest to bardzo czasochłonne i wymaga wielu poświęceń. Szczególnie, gdy jesteśmy zabiegani i zapracowani, warto swój samochód powierzyć profesjonalnej firmie zajmującej się naprawą i obsługą samochodów za pomoc. Dzięki temu zostanie zaoszczędzony nasz cenny czas i zyskamy satysfakcję z usługi wykonanej na najwyższym poziomie.