Siatkarki Impel Gwardii Wrocław zaprezentowały się kibicom!

fotografia ilustracyjna / fot. alex.ch/flickr/cc-by-2.0
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W ubiegły piątek na terenie wrocławskiego centrum handlowego Magnolia Park odbyła się prezentacja zespołu Impel Gwardia Wrocław. Wcześniej odbyła się konferencja prasowa w której udział wzięli prezesi firmy Impel oraz Gwardii, a także trener Impel Gwardii Wrocław i dwie zawodniczki zespołu. Podczas prezentacji zespołu poznaliśmy nowego członka sztabu szkoleniowego, który zajmie się przygotowaniem motorycznym wrocławskich siatkarek.

Mamy przyjemność bycia sponsorem tytularnym jedynego siatkarskiego zespołu Ekstraklasy wywodzącego się z Wrocławia. Chcielibyśmy widzieć nasz zespół w pierwszej piątce. Zdajemy sobie sprawę, że konkurencja wzmocniła. My poparliśmy prośbę zarządu i trenera Błaszczyka, żeby wzmocnić zespół dobrymi zawodniczkami. Nasze wsparcie zostało wykorzystane i postrzegam nasz zespół jako bardzo dobrze przygotowany do obecnych rozgrywek i mam nadzieję, że przy odrobinie szczęścia uda nam się zbliżyć do miejsca na podium – mówił Józef Biegaj, wiceprezes Impel SA.

Rozgrywki są ciekawe gdy jest dużo wyników, których nikt nie przewidział. Sądzę, że będzie tak w tym sezonie PlusLigi Kobiet. Kilka zespołów zupełnie zmieniło swoje oblicze. Jednym z tych zespołów jest Impel Gwardia Wrocław. Sądzę, że tak ciekawego sezonu nie było jeszcze w ciągu tych lat, które my pamiętami. Sądzę, że zawodniczki, które w tym roku będą grały gwarantują, że poziom ligi będzie wyższy niż w roku ubiegłym. Na pewno takie zespoły jak Muszyna, Sopot czy Bielsko skompletowały składy, które będą gwarantowały, że bez dobrego przygotowania i determinacji będzie ciężko o dobry wynik – mówił Jacek Grabowski, prezes zarządu Gwardia Wrocław SA.

Przed nami bardzo ciekawy sezon. Od momentu powstania zawodowych rozgrywek w tym sezonie pojawiło się najwięcej zawodniczek wysokiej klasy. Wszystkie słowa, które padają na temat tego sezonu zweryfikuje liga. Oczekiwania są bardzo duże, jestem przekonany, że nasz zespół te oczekiwania będzie spełniał. W tym roku mamy bardzo ciekawy skład w którym obok doświadczonych zawodniczek jak obie Katarzyny Mroczkowska i Jaszewska, Ania Witczak czy Monika Czypiruk mamy kilka zawodniczek młodego pokolenia, które są w stanie jednego sezonu dokonać ogromnych postępów, mam na myśli tutaj Joannę Wołosz, Zuzannę Efimienko, Maję Tokarską, ale również Dominikę Sobolską i Olę Krzos, która w zespole pełni bardzo odpowiedzialną funkcję (gra na pozycji libero). Jeżeli doświadczenie, młodość i rządzą zwycięstwa będą ze sobą współdziałały na boisku to jestem przekonany, że będziemy oglądali świetne mecze i będziemy zagrożeniem nie tylko dla zespołów z drugiej części tabeli – mówił Rafał Błaszczyk, trener Impel Gwardii Wrocław.

Jest to mój pierwszy sezon we Wrocławiu w którym jestem spokojna o poziom gry i o to, że wygramy wiele spotkań. Mam nadzieję, że będziemy grały w fajnej atmosferze i przy licznej publiczności. Dziewczyny przepracowały okres przygotowawczy bardzo intensywnie, wykonały ogromną pracę i mam nadzieję, że ten wylany pot znajdzie ujście na boisku i w wynikach – prognozuje Katarzyna Mroczkowska, kapitan Impel Gwardii Wrocław.

Chciałabym, żeby słowa wypowiedziane przez prezesów, trenera i kapitana znalazły odzwierciedlenie w grze. Chciałabym, żebyśmy swoja grą udowodniły, że słowa te nie były bezpodstawne. Wierzę w to, że będzie to bardzo ciekawy sezon, chciałybyśmy wygrywać jak najwięcej meczów i stosować bardzo popularną i skuteczną filozofię małych kroków. Szczerze mówiąc nie chciałabym mówić, że wygramy z takim zespołem a przegramy z innym. Sport to sport i na każdy mecz wychodzi się po to, żeby wygrać. Mam nadzieję, że sprawimy kilka niespodzianek – mówiła Katarzyna Jaszewska, nowa zawodniczka Impel Gwardii Wrocław.

Po spotkaniu z przedstawicielami mediów na scenę wyszły główne aktorki czyli siatkarki Impel Gwardii Wrocław, które miały okazję przedstawienia się przed licznie zgromadzoną publicznością. Po prezentacji siatkarki wyrzuciły na widownię piłki z autografami. W trakcie prezentacji poznaliśmy nowego członka sztabu szkoleniowego. Christian Verona, który podczas Mistrzostw Świata pomagał Jerzemu Matlakowi w przygotowaniu reprezentacji będzie zajmował się przygotowaniem motorycznym naszych zawodniczek. Całą imprezę uświetniły tancerki z zespołu Cheerleaders Wrocław oraz Krasnal – maskotka Wrocławia obecna na wszystkich meczach Impel Gwardii Wrocław.