Pierwsze zimowe wzmocnienie Śląska

fotografia ilustracyjna / fot. Bartosz Senderek
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Rok Elsner, Słoweniec z francuskim paszportem jest pierwszym wzmocnieniem wrocławskiego Śląska w przerwie zimowej. 24-letni defensywny pomocnik przyjechał do Wrocławia z norweskiego FK Haugesund.

Elsner swoją karierę piłkarską rozpoczynał we francuskim zespole Olympique Gymnaste Club Nice Côte d’Azur, później był m.in. piłkarzem niemieckiego SV Wehen, kuwejckiego Al Arabi oraz słoweńskiego NK Interblock. Z tym ostatnim wywalczył dwa Puchary Słowenii oraz Superpuchar. Na koncie ma także występy w Pucharze UEFA oraz AFC Asia Cup. Regularnie występował także w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju (U-16, U-18, U-19, U-20 i U-21, w trzech ostatnich zespołach pełnił funkcję kapitana).

Bardzo się cieszę, że trafiłem do Wrocławia. Od mojego przyjaciela Andraża Kirma wiem, że Śląsk to poukładany i profesjonalny klub. Dziękuję zarządowi za sprawnie przeprowadzone negocjacje, a kibicom obiecuję, że zrobię wszystko, by byli zadowoleni z mojej gry -mówił podczas wtorkowej konferencji nowy zawodnik Śląska.

Elsner ze Śląskiem podpisał półroczny kontrakt z możliwością przedłużenia na kolejne dwa lata. Słoweniec we wrocławskiej drużynie będzie występował z numerem 29.

FK HaugesundFK Haugesund