Gwardzistki uległy na inaugurację PlusLigi Kobiet

fotografia ilustracyjna / fot. alex.ch/flickr/cc-by-2.0
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Siatkarki Impel Gwardii Wrocław przegrały pierwszy w tym sezonie mecz PlusLigi Kobiet. Wrocławianki uległy w Dąbrowie Górniczej trzeciemu zespołowi ubiegłego sezonu.

Pierwszy set zdecydowanie należał do gospodyń i choć w początkowej fazie gry wydawałoby się, że zespoły grają na równym poziomie tak końcówka i ostateczny wynik (25:17) świadczy, że pierwsza odsłona meczu była spektaklem jednego aktora.

Drugi set Gwardzistki rozpoczęły od trzypunktowego prowadzenia, jednak gospodynie pozostały czujne i szybko doprowadziły do wyrównania. W końcówce partii siatkarki MKS-u prowadziły już 21:16, wtedy do zespołu z Dąbrowy wdarło się rozluźnienie. Po dobrej grze Gwardii i błędzie Marty Haładyn Impel Gwardia doprowadziła do remisu 21:21. Później wrocławianki dwukrotnie zmuszone były do obrony piłki setowej. Ostatecznie podopieczne Rafała Błaszczyka wygrały drugiego seta 27:25.

W trzecim secie na boisku od początku rządziła Gwardia, po drugiej przerwie technicznej siatkarki z Wrocławia zdobyły aż 8 punktów z rzędu i wyszły na sześciopunktowe prowadzenie. Gdy Dąbrowa zaczęła odrabiać straty o czas poprosił Rafał Błaszczyk i do drugiej przerwy Wrocławianki utrzymały prowadzenie 16:12. Korzystnego wyniku nie udało się jednak dowieźć do końca. Na chwilę przed końcem seta Dąbrowianki doprowadziły do remisu 22:22 i po emocjonującej końcówce mogły cieszyć się z prowadzenia 2:1 w całym meczu.

Czwarta odsłona meczu rozpoczęła się od wyrównanej walki obu zespołów, jednak im bliżej końca tym pewniej czuły się gospodynie. Po drugiej przerwie technicznej podopieczne Waldemara Kawki zaczęły zwiększać swoją przewagę. Pod koniec wrocławianki próbowały się jeszcze bronić. Podopiecznym Rafała Błaszczyka dwukrotnie udało się obronić piłkę meczową, jednak przewaga gospodyń okazała się zbyt duża. Siatkarki Tauronu wygrały w czwartym secie 25:20 i 3:1 w całym meczu.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Gwardia Wrocław 3:1 (25:17, 25:27; 25:23, 25:20)

MVP: Matea Ikić

  • Gwardia: Wołosz, Witczak, Tokarska, Czypiruk, Jaszewska, Efimienko i Krzos (L) oraz Matyjaszek i M. Sobolska. Trener: R. Błaszczyk.
  • MKS: Haładyn, Szczurek, Plchotova, Pura, Ikić, Lis i Strasz (L) oraz Muhlsteinova, Żebrowska, Skowrońska. Trener: W. Kawka.

Kolejne spotkanie, tym razem przed własną publicznością Impel Gwardia Wrocław rozegra w najbliższą sobotę o godz. 18. Rywalem siatkarek Rafała Błaszczyka będzie czwarty zespół ubiegłego sezonu – Organika Budowlani Łódź.