Wszystkie oblicza kobiet w Sky Tower

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Kim jest dzisiejsza kobieta? Matka, żona, kochanka, obiekt seksualny, a może święta? Sky Tower gorąco zaprasza na unikalną wystawę obrazów pod tytułem „DNA Kobiet” – jej tematem będzie wizerunek kobiety w oczach współczesnych polskich malarzy.

Prace prezentowane w ramach wystawy nie są typowymi portretami, lecz często swoistym przypatrywaniem się kobietom, czy wręcz dyskretnym ich podglądaniem. Ponad 20 obrazów ukaże wizję płci pięknej w oczach artystów, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Będzie to dobra okazja do porównania, jak kobiecość rozumieją i wyrażają poprzez sztukę przedstawiciele obu tych obozów i refleksji nad tym, czy istnieje coś takiego jak malarstwo kobiece. A jeśli tak, to czym różni się od męskiego?

Prezentowana w ramach wystawy „DNA Kobiet” twórczość nie zamyka się w żadnych ramach gatunkowych – będzie można obejrzeć zarówno wyraziste akty, jak i subtelne portrety. Podobnie jest ze stosowanymi przez artystów technikami – wielu autorów poszukuje nowych form wyrazu, sięgając po kompozycje monochromatyczne czy operowanie własnymi, nieoczywistymi zestawieniami barw.

Magdalena Serwin „Czarno białe Figi”
– Nie ma jednego i prawidłowego przedstawienia kobiety – każda artystka i każdy artysta odbiera ten motyw lub portretowaną postać przez pryzmat siebie, swoich doświadczeń, wiedzy, upodobań. Dzięki temu możemy podziwiać naprawdę przekrojowe ekspozycje, na których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca Pamela Beczek, manager Galerii DNA.
Wszystkie prezentowane działa sztuki pochodzą z kolekcji Galerii DNA. Wystawę będzie można oglądać w przestrzeniach Sky Tower na poziomie „0” od 24 czerwca do 23 lipca 2021 r. w godzinach otwarcia galerii handlowej. Wstęp jest wolny. Zwiedzanie odbywa się przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych. Wszystkie prezentowane dzieła będzie można również nabyć. W tej sprawie zachęcamy do kontaktu z Galerią DNA, zlokalizowaną na terenie centrum handlowego.
Serdecznie zapraszamy!