Magia żywego płomienia w Twoim domu – Kominki Unico

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Usiądź wygodnie w swoim salonie, zamknij oczy – co słyszysz? Delikatnie skrzące się iskierki prawdziwego ognia, który oplata drewno niczym delikatna chmura. Ciepło, które do Ciebie dociera przypomina Ci, że jesteś właśnie w swoim najważniejszym miejscu na Ziemi – swoim domu. Dlaczego ogień symbolizuje nie tylko ciepło domowego ogniska, ale również wspaniały klimat, który możesz stworzyć z kilku produktów marki Unico? Poznaj wszystkie elementy oferty i sprawdź, jakie nowości przygotował jeden z najbardziej znanych i cenionych producentów kominków w Polsce.

Wzbogać swój dom o ogień w kominku

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że kominek tworzy w domu wyjątkową atmosferę. Czasem możemy poczuć się jak w amerykańskim filmie i tak też postrzegamy ten element naszego domu – kominek jest jego sercem i miejscem spotkań, wspólnego wypoczynku, relaksu i przemyśleń. Oprócz niesamowitego klimatu, kominek bezsprzecznie stanowi także jeden z głównych elementów aranżacyjnych. Doskonale wydziela strefy domu i oddziela je, gdy przestrzeń jest całkowicie otwarta.

Kominek można zaaranżować na wiele różnych sposobów. W zależności od tego, gdzie będzie on usytuowany, jaki wkład wybierzemy i jak wykończymy kominek, będzie on pełnił różne funkcje w domu. Jedno jest pewne – stanie się on miejscem, na który każdy zwróci uwagę. Ważne jest zatem, aby odpowiednio dbać o ten element aranżacji, ponieważ zadbany kominek staje się prawdziwą wizytówką domu.

Kominki UNICO

Spośród doskonałej i skrojonej na miarę oferty marki Unico, sztandarowym produktem są oczywiście wkłady kominkowe. Ze względu na technologię, możemy podzielić je na wkłady konwekcyjne oraz wkłady z płaszczem wodnym, które wybierzemy w zależności od rodzaju domu i warunków w nim panujących. Kominki Wrocław Unico to lider produkcji kominków w województwie dolnośląskim.

WKŁADY KONWEKCYJNE

Jest to rozwiązanie dedykowane dla domów o niewielkiej powierzchni, w pomieszczeniach o dużych stratach ciepła, m.in. poprzez słabą izolację. Powietrze doprowadzone do kominka opływa gorący wkład i dodatkowe powierzchnie grzewcze, nagrzewa się szybko, po czym wraca do pomieszczeń przez kanały wentylacyjne i kratki. W ofercie Unico wkłady konwekcyjne występują w serii Dragon. Do wyboru są zarówno wkłady proste, jak i narożne, a oprócz tego klienci wybierać mogą spośród ogromnej gamy rozmiarów i mocy grzewczych wkładów konwekcyjnych.

WKŁADY Z PŁASZCZEM WODNYM

To zupełnie inna technologia ogrzewania pomieszczeń. Powietrze ze specjalnie zaprojektowanego systemu kanałów trafia do komory spalania. Powstałe ciepło zostaje wykorzystane do podgrzania wody w instalacji centralnego ogrzewania. W związku z tym ten system nie może występować samodzielnie. Seria wkładów z płaszczem wodnym Nemo od Unico to innowacyjna gama produktów, która spełnia zapotrzebowanie na ciepło nawet najbardziej wymagających klientów. To rozwiązanie generuje także spore oszczędności, dlatego wielu inwestorów stawia właśnie na tego typu mechanizm.

Oprócz wkładów, marka Unico wyposaża swoich klientów w ciepłe zabudowy, akumulujące ciepło w kominkach, modułowe zabudowy betonowe Unico Fusion, które nie tylko odprowadzają ciepło długo po wygaśnięciu ognia, ale też spektakularnie wyglądają, a także ozdobne blendy wykończeniowe, dzięki czemu kominek idealnie wpasowuje się w przestrzeń domu.

Paleniska ogrodowe inspirowane naturą

Wśród produktów marki Unico, nowością są wspaniałe paleniska ogrodowe, które mogą zastąpić zarówno tradycyjne ognisko, jak i grill. Ich projekt to wynik współpracy ze studiem wzornictwa przemysłowego CALM Design & Strategy. W tych formach zostały zawarte wszystkie zalety i cechy charakterystyczne najlepszych palenisk, które tworzą atmosferę spotkań i biesiad przy prawdziwym ogniu.

X-FIRE to połączenie tylko dwóch elementów, przeciwstawnych ze sobą. Wysokie ranty zapewniają bezpieczeństwo i niesamowity efekt trójwymiarowości paleniska. To doskonały produkt, który spełnia zapotrzebowanie na biesiadę w domu, a jednocześnie podnosi wrażenia estetyczne ogrodu.

Y-FIRE wyróżnia się podobnym do X-FIRE ostrym, charakterystycznym kształtem, który przypomina rozłożyste ramiona litery Y. Już na pierwszy rzut oka przywodzi on na myśl nowoczesne, industrialne przestrzenie, w których żywy ogień jest ich doskonałym zwieńczeniem.

TRIANGULAR to kominek o zaostrzonych, nietypowych kształtach. Tworzy doskonałą misę na ognisko, a jego stabilność widoczna jest już po obejrzeniu jego wyjątkowej formy. Nic dziwnego, że wybierają go klienci, którzy chcą stworzyć palenisko na tarasie – z TRIANGULAR czują się bezpiecznie.

FOLD to siła. Widać ją nie tylko po wyrazistych kształtach, ale również po samej jego konstrukcji. Fold to dumny przedstawiciel loftowych przestrzeni, lecz jego minimalistyczny styl wpisuje się doskonale w każdy rodzaj aranżacji domu i ogrodu.

TULIP inspirowany ponadczasowym kształtem kwiatu tulipana od początku skradł serca klientów. Jest kompaktowy, efektowny i stabilny – posiada wszystkie te cechy, które definiują palenisko doskonałe. Nie bez powodu klienci nazywają je dziełem sztuki.

NENU – majestatyczny, elegancki, rozłożysty – inspiracją do niego był kwiat lilii, delikatnie unoszący się na wodzie. Nenu charakteryzuje się dużą powierzchnią paleniska, ze względu na to wybierają go wymagający klienci, którzy w swoim domu organizują wspaniałe, wielkie biesiady przy ognisku.

LOOP to nowość i prawdziwy hit sprzedaży! Jest niezastąpiony na wszelkich imprezach, organizowanych w zaciszu własnego ogrodu. Sercem produktu są systematyczne okręgi, które tworzą regularny kształt. Jego największym atutem jest system przechowywania drewna pod paleniskiem. Dzięki temu dostęp do materiału jest szybki i nieograniczony. Palenisko pomieści ogromną ilość drewna, które staje się jego dodatkową ozdobą.

BOX to najnowsza odsłona absolutnej klasyki palenisk. Regularna forma i kształt, doskonały materiał, bryła przypominająca kosz na drewno – wszystkie te elementy bezpośrednio nawiązują do najważniejszych funkcji, jakie powinno pełnić palenisko. Dzięki zastosowaniu podwójnych ścianek, w środku paleniska tworzy się pęd powietrza, który dopala spaliny, co powoduje efekt zasysania ognia, który w rezultacie płoży się wzdłuż stalowej konstrukcji, ulegając jej sile.

Paleniska marki Unico posiadają różne wielkości, dzięki czemu każdy może dopasować produkt do swoich indywidualnych potrzeb.

Piecyki wolnostojące Simply Unique – sielski klimat w zaciszu domu

Chcesz stworzyć w swoim domu klimat sielskiej oazy? Piecyki wolnostojące to doskonałe narzędzie do zapewnienia sobie ciepła i wyjątkowego, sielskiego klimatu. Współpraca z projektantami, pozwoliła na stworzenie unikalnego designu piecyków, którego na próżno szukać w dostępnych na rynku kominkach wolnostojących. Produkty od Unico zawierają w sobie funkcjonalność piecyka wolnostojącego i lekkość formy kominka w zabudowie. Do stworzenia serii produktów Simply Unique w wersji Timo i Luna, wykorzystano najlepszy w swojej klasie jakości wkład Unico Dragon 8. Wszystkie piecyki wolnostojące można bez problemu konfigurować według własnych potrzeb i względów estetycznych.

Więcej szczegółów na:
www.unico-kominki.com
tel: 723 118 881
e-mail: [email protected]