Wrocław Hip Hop Festival 2020 już za moment – zobacz kto wystąpi (wykonawcy) i kup bilety!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wrocławski Hip Hop Festival już od pięciu lat zapewnia muzyczne doświadczenie na najwyższym poziomie. W tym roku zagra dla nas dwunastu wykonawców, w tym m.in. Paluch, Kali, Kękę, Szpaku oraz Sarius i Słoń.

Wrocław Hip Hop Festival 2020 – co to?

Hip Hop Festival organizowany jest corocznie jesienią już od 5 lat. Jest to niesamowita okazja dla tysięcy fanów z całej Polski, aby zobaczyć swoich ulubionych wykonawców, a także odkryć nowe talenty. Wydarzenie organizowane jest w monumentalnym wnętrzu wrocławskiej Hali Stulecia – miejscu zapewniającym niezapomniane muzyczne doświadczenie.

Tegoroczny Wrocław Hip Hop Festival odbędzie się 22 listopada. Zaproszonych zostało 12 wykonawców. Organizatorzy postawili częściowo na stałych bywalców imprezy, jednak usłyszeć też będzie można debiutantów wrocławskiego festiwalu.

Zagrają dla nas: Paluch, Kali, Kękę, Szpaku, Sarius, Słoń, Guzior, Jan-Rapowanie, VNM, W.E.N.A., DJ Soina i Kabe.

Tegoroczny festiwal będzie posiadał wyłącznie jedną scenę oraz nowego hosta imprezy, Kubę Stemplowskiego – dziennikarza, który z niezwykłą wprawą porusza się po polskim hip-hopowym środowisku muzycznym.

Wykonawcy na wrocławskim Hip Hop Festivalu 2020

W 2019 roku na wrocławskim Hip Hop Festivalu wystąpi Kabe, który jest nowym artystą w branży muzycznej. Urodzony w Polsce, przez część życia mieszkał we Francji – ta wyjątkowa okoliczność sprawiła, że raper wykonuje swoje kawałki w dwóch językach. Pojawi się również W.E.N.A – o wiele bardziej doświadczony, bo działający na polskim rynku muzycznym od lat 90-tych. W marcu artysta wydał swój najnowszy album pt. „Montana Max”.

Sarius, raper pochodzący z Częstochowy, będzie w trakcie promocji świeżo wydanej płyty pt. „Pierwszy Dzień Po Końcu Świata”. Raper eksperymentuje tu z brzmieniem i wciela do swoich nowych kawałków elementy innych gatunków muzycznych.

Na wrocławskiej scenie zagrają również Jan-rapowanie, czyli Odkrycie Roku 2018 według plebiscytu Popkillery 2019. Raper swoją historię z hip-hopem rozpoczął na poważnie w 2015 i bardzo szybko zyskał grono fanów – szczególnie z bliskich mu okolic Krakowa.

Wrocławska publiczność wyczekuje szczególnie na gwiazdy, które już wcześniej były obecne na scenie Hip Hop Festivalu. Wśród nich jest m.in. Słoń, raper z Poznania, reprezentujący nurt horrorcore (jest jego najbardziej znanym wykonawcą w Polsce) oraz Kali, który zdobył rozgłos dzięki występom w zespole Firma. Obecnie artysta świętuje 20-lecie swojej działalności muzycznej.

Wystąpią również takie sławy polskiego środowiska hip-hopowego jak ulubieniec publiczności Paluch, promujący swój najnowszą płytę Kekę oraz Szpaku, którego debiutancki album z 2018 roku jedynie po dwóch miesiącach pokrył się platyną.