Creamfields 2008 – międzynarodowa śmietanka brzmień klubowych we Wrocławiu

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Już w sobotę 16 sierpnia 2008 r. na wrocławskim lotnisku Szymanów odbędzie się tegoroczna edycja międzynarodowego festiwalu Creamfields. Będzie to czwarte polskie wydanie największej imprezy muzyki elektronicznej na świecie i jedynego tego typu wydarzenia o zasięgu globalnym. W trakcie osiemnastu godzin, na pięciu scenach wystąpi kilkudziesięciu zagranicznych wykonawców, w tym największe światowe gwiazdy.

Festiwal Creamfields ma korzenie w Wielkiej Brytanii, jednak dziś logo marki Cream – charakterystyczny „wiatraczek” – sygnuje największe festiwale muzyki elektronicznej w różnych zakątkach świata. Gdziekolwiek ten event się pojawił, począwszy od macierzystego Liverpoolu poprzez Belgię, Irlandię, Hiszpanię, Rosję, Czechy, aż po Argentynę i Chile osiągnął spektakularny sukces. O wyjątkowości tego festiwalu decyduje m.in. jego muzyczne zróżnicowanie. W trakcie jednej imprezy spotkają się ze sobą niemal wszystkie ważne gatunki muzyki elektronicznej. Jak mówił Fatboy Slim: ”Creamfields jest unikalny, wyrazisty i zawzięcie hedonistyczny”.

Creamfields /08 będzie dla fanów muzyki klubowej prawdziwym świętem. Specjalny show z wykorzystaniem żywych instrumentów da australijska formacja Pendulum, jedna z najważniejszych grup na scenie drum’n’bass/ breakbeat. Na głównej scenie zagrają także znani i lubiani Sasha (numer 5 w tegorocznym rankingu światowych dj-ów DJ Magazine) z Johnem Digweedem (ikona progressive house) oraz mistrz electro z Francji – Vitalic, który na poprzednim wydaniu Creamfields fantastycznie rozgrzał publikę przed The Prodigy.

Wielka uczta czeka także fanów brzmień house, których do tańca porwą tak uznani didżeje, jak David Morales (USA), Junior Jack (USA) czy Plump DJs (Wielka Brytania). Miłośników hipnotycznych rytmów specjalnymi setami uraczą m.in. Eddie Halliwell (Wielka Brytania) i Markus Schulz (USA). Niesamowite przeżycia czekają maniaków techno, dla których wystąpią prawdziwe legendy gatunku – m.in. Juan Atkins (USA) i Carl Craig (USA). Równie usatysfakcjonowani będą fani drum’n’bass, którzy oprócz show Pendulum zobaczą na żywo sety takich ikon brzmienia, jak Brytyjczycy Goldie, John B, Aphrodite czy High Contrast.

Creamfields to coś znacznie więcej niż festiwal. To spotkanie z pozytywną energią, nieskrępowaną radością, nowymi, różnorodnymi brzmieniami i najnowszymi trendami w kulturze. Wspaniała atmosfera, doskonała muzyka i pozytywni ludzie – to właśnie jest Creamfields!

Bilety
Bilety można kupić w placówkach sieci Eventim, TicketPro,
TicketOnline oraz na stronie www.ftb.pl

przedsprzedaż 139 pln
w dniu imprezy 149 pln