Ubezpieczenie szkolne – czy warto wykupić NNW dla dziecka?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem dla większości rodziców. Niestety nie mogą oni przez cały czas nad nimi czuwać. Mogą jednak wykupić im kompleksowe ubezpieczenie. Jak je wybrać?

NNW dla ucznia – jak działa?

NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest  dobrowolne. Mimo że wiele szkół proponuje pakiety grupowe, ich zakup zawsze powinien wynikać z woli rodzica. Nie musi on więc korzystać z oferty przedstawianej przez szkołę, lecz samodzielnie wybrać agencję, w której chce ubezpieczyć dziecko. Może również całkowicie z niego zrezygnować. W takiej sytuacji należy jednak pamiętać, że i tak konieczne będzie wykupienie polisy na czas trwania wycieczki lub zielonej szkoły. Według ustawy o usługach turystycznych każdy uczeń wybierający się na taki wyjazd musi posiadać ważne ubezpieczenie NNW. Przydaje się ono jednak także w innych sytuacjach.

Jak wiadomo, dzieci są bardzo ruchliwe, często również dość lekkomyślne. Nieumyślnie stwarzają sytuacje zagrożenia, które mogą nieść za sobą duże konsekwencje. Większą część dnia spędzają one w szkole lub przedszkolu, dlatego to właśnie tam najczęściej zdarzają się różnorodne wypadki. Złamania, zwichnięcia, stłuczenia lub rozcięcia skóry, utrata zębów czy wstrząśnienie mózgu to tylko niektóre następstwa biegania po korytarzu, skakania ze schodów czy zabaw na szkolnym boisku. Dzieci posiadające ubezpieczenie NNW mogą liczyć na wypłatę odszkodowania po doznanym uszczerbku na zdrowiu. Co ważne, obowiązuje ono nie tylko podczas roku szkolnego, ale również w wakacje. Wysokość odszkodowania uzależniona jest od wybranego wariantu polisy.

Jaki jest koszt ubezpieczenia NNW dla dziecka?

Wykupienie polisy dla ucznia na  szczęście nie jest dużym wydatkiem. Najczęściej jej koszt wynosi kilkadziesiąt złotych rocznie. Kwota ta regulowana jest jednorazowo. Polisy grupowe proponowane przez szkoły lub przedszkola zaczynają się już od 30 – 40 zł. Indywidualny zakup może być nieco droższy, dale jednak możliwość wyboru najkorzystniejszego wariantu ochrony. Z pewnością nie jest to jednak kwota, która mogłaby w znaczący sposób wpłynąć na domowy budżet. Osoby mieszkające we Wrocławiu i okolicach mogą skorzystać z oferty multiagencji ubezpieczeniowej Eurofinance – Wrocław. Wyróżnia się ona bogatą ofertą i konkurencyjnymi cenami. Z pewnością uda się tam znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie NNW dla ucznia.

Na co zwrócić uwagę?

Wykupując polisę, warto dokładnie sprawdzić jej całkowitą cenę oraz ogólne warunki umowy. Należy również przeanalizować zakres ochrony – oczywiście ich jest on szerszy, tym lepiej. W obecnej sytuacji dobrze jest sprawdzić, czy obejmuje on np. wypłatę odszkodowania za pobyt w szpitalu, wynikający z zarażenia koronawirusem. Dla wielu osób istotna jest także szybkość likwidacji szkody. W tej kwestii należy wiedzieć, że niektórzy ubezpieczyciele przystępują do likwidacji szkody bezpośrednio po jej wystąpieniu, natomiast inni, dopiero gdy leczenie zostanie zakończone.