Jak urządzić sypialnię w stylu glamour?

Jak urządzić sypialnię w stylu glamour?
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Pomimo, że w sypialni spędzamy czas głównie w nocy, nie zmienia to faktu, że do jej wyglądu przywiązujemy dużą wagę. Dobieramy dodatki, które będą pasować do koloru ścian oraz tworzyć niesamowity klimat. Marzy Ci się sypialnia jak z programów telewizyjnych, ale nie wiesz jak zabrać się za jej urządzenie? Przeczytaj jak urządzić wnętrze w stylu glamour i o jakie detale powinnaś zadbać, aby wyglądało jak z okładki kolorowych magazynów.

Czym jest styl glamour?

Styl glamour bardzo ciężko jest zdefiniować. Pozornie to przepych i blask, styl lekko ekstrawagancki, jednak przełamany kolorami i dobrze dobranymi dodatkami, co sprawia, że nie mamy do czynienia z kiczem. Dominuje tu złoto, srebro, kryształ  – wszystko co odbija światło. Wnętrza glamour często nawiązuje do luksusowych wnętrz celebrytów rodem z Hollywood.

Kolorystyka w sypialni glamour

Kolorami, które głównie kojarzą na się ze stylem glamour jest róż i fiolet. Jednak tak naprawdę możemy wybrać inne odcienie, np. czerwień, złoto i srebro. Ważne aby kolorystyka przywodziła na myśl odrobinę luksusu ale jednocześnie nadawała wnętrzu ciepłego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem jest ozdobienie jednej ściany tapetą w kwiatowym lub roślinnym  deseniu.

Jak dobrać odpowiednie łóżko i pozostałe meble?

Łóżko jako centralny mebel w sypialni, powinien wpasować się w styl w jakim będzie urządzona. Warto więc aby było tapicerowane, z eleganckim pikowaniem. W sypialni nie może zabraknąć także stolików nocnych oraz toaletki. Nie ma określonego stylu mebli – mogą być rzeźbione i ozdobne, ale także nowoczesne. Jeśli chodzi o kolorystkę warto postawić na biel, krem oraz złocenia.

Co z tkanianami?

Styl glamour kocha wszystko co błyszczy i tyczy się to także tkanin. Dlatego warto wybrać zasłony na przelotkach z materiału, który odbija światło takie jak jedwab czy satyna. Dobrze sprawi się także ciężki welur, który przełamie delikatność pozostałych dodatków. Oczywiście w grę wchodzi także materiał ze srebrną lub złotą nitką, z którego może być wykonana np. kapa na łóżko, która może służyć także jako narzuta na narożnik lub kanapę. Do kompletu możemy dodać ozdobne, puchate poduszki. To wszystko sprawi, że sypialnia będzie sprawiała wrażenie eleganckiej, ale także przytulnej.

Wybierz błyszczące dodatki

Bardzo ważnym elementem wystroju są dodatki. Idealnie nada się tutaj kryształowy wazon z kwiatami lub błyszczący świecznik czy lampion. Możemy także pokusić się o zamontowanie kryształowego żyrandole, który będzie pięknie odbijał światło, błyszcząc i tworząc malownicze kompozycje na ścianach i suficie. Dla osób, które nie chcą iść aż tak daleko, wystarczy niewielka, ozdobna lampa na suficie. Nieodłączonym elementem stylu glamour są także lustra – szczególnie te w srebrnej lub złotej ramie. Możemy je postawić obok łóżka lub powiesić tuż nad nim.  Z rzeźbioną toaletką idealnie współgrać będzie szkatułka na biżuterię, ozdobiona kryształkami

Pamiętajmy, że styl glamour to styl bogaty, ale jednak harmonijny. Przedmioty pozornie do siebie nie pasujące, mogą tworzyć zgraną całość. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić z liczbą mebli i dodatkami, bo wtedy wnętrze będzie wyglądało na przerysowane i kiczowate.