Flagi reklamowe i plażowe – formy promocji dla Twojej firmy!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Flaga reklamowa umieszczona na maszcie przed siedzibą firmy jest jednym z elementów identyfikacji wizualnej. Powiewająca delikatnie na wietrze, już z daleka zwraca na siebie uwagę. Spotkać ją możemy również w pobliżu instytucji publicznych, podczas festiwali oraz wszelkiego typu eventów plenerowych.

Flaga reklamowa umieszczona na maszcie przed siedzibą firmy jest jednym z elementów identyfikacji wizualnej. Powiewająca delikatnie na wietrze, już z daleka zwraca na siebie uwagę. Spotkać ją możemy również w pobliżu instytucji publicznych, podczas festiwali oraz wszelkiego typu eventów plenerowych. A flaga plażowa wbrew pozorom nie została stworzona wyłącznie na plażę!

Gdzie zastosować flagę reklamową?

Flagi reklamowe pełnić mogą wiele funkcji – jednak najczęściej umieszczane są na masztach w pobliżu siedziby firmy. Zewnętrzny charakter nośnika wymaga od niego posiadania odpowiednich cech, które umożliwią bezproblemowe użytkowanie nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych – wiatru, deszczu czy śniegu. Najważniejsza jest zatem wysoka jakość wykonania, oparta na wytrzymałych tworzywach. Tkanina powinna być przystosowana do możliwości naniesienia na jej powierzchnię wybranej grafiki bądź treści. Specjalistyczny sprzęt, którym zazwyczaj dysponują producenci nośników reklamowych, bez problemu powinien wykonać profesjonalny nadruk na materiale. Zazwyczaj stosuje się druk cyfrowy, który jest w stanie dokładnie odwzorować poszczególne elementy wzoru.

Flagi reklamowe doskonale sprawdzą się również jako promocja firmy na eventach plenerowych lub sportowych. Stosuje się je zazwyczaj w celu prezentacji sponsorów wydarzenia. Dla firmy jest to podwójna promocja, bowiem potencjalny klient bądź kontrahent otrzymuje informacje o przyczynieniu się danego podmiotu do organizacji eventu, dodatkowo może być zainteresowany nawiązaniem współpracy.

Również instytucje publiczne wykorzystują flagi reklamowe do wzmocnienia swojej pozycji wśród innych budynków wokół. Nośnik widoczny z dużej odległości informuje o siedzibie instytucji, ułatwiając niekiedy do niej dotarcie.

Flaga plażowa wyłącznie na plażę?

Flagi plażowe posiadają znacznie szersze zastosowanie. Wytrzymała konstrukcja – oparta na mocnym stelażu – pozwala na umieszczenie nośnika wewnątrz oraz na zewnątrz. Bardzo często na promocję tego typu decydują się firmy działające w obrębie miejscowości nadmorskich. Nie zawsze łatwo jest dotrzeć do poszczególnych punktów gastronomicznych czy miejsc noclegowych. Informacje umieszczone na fladze mogą znacznie ułatwić wczasowiczom, dostanie się do lokalu. Dodatkowo problem stanowić może piaszczysta powierzchnia, nie zawsze przystosowana do poszczególnych nośników reklamowych.

Dobrym pomysłem jest umiejscowienie flag plażowych po obu stronach przed wejściem do siedziby firmy. Lokale niekiedy „ginął w tłumie” konkurencji, a ich widoczność dla klientów jest znacznie ograniczona. Odpowiednie wyróżnienie pozwoli na zwrócenie uwagi przechodniów oraz kierowców.