Rusza przebudowa mostów Pomorskich [Kiedy remont Południowego, północnego, kiedy otwarcie]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wrocławskie mosty Pomorskie zostaną w najbliższym czasie przebudowane oraz wyremontowane, a także zniknie szpecąca rura ciepłownicza. Ponadto nowy wygląd zyskają zabytkowe baszty. Prace związane z remontem mostów pomorskich ruszyły 7 marca 2020 r. Na mostach pojawi się nowe oświetlenie i nowy przystanek tramwajowy. Prace zaplanowano na 36 miesięcy.

Remont mostów pomorskich

Spis treści:

Rusza przebudowa mostu Pomorskiego Północnego we Wrocławiu

Od kilku dni przeprawa przez Odrę jest zamknięta zarówno dla aut, jak i komunikacji miejskiej, a przejść przez mosty mogą tylko piesi. Z Północnego mostu już znika nawierzchnia oraz wysłużone torowisko.

Remont mostów pomorskich – zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z przebudową zmienią się trasy linii autobusowych K, 132, 142 oraz nocnej 257, a także linii tramwajowych 14, 15 oraz 24. Tramwaje oraz autobusy pojadą objazdem z pominięciem przystanku „Pomorska” nieopodal krzyżówki ulic Pomorskiej z Dubois, (z wyjątkiem kursów autobusowych jadących na Karłowice lub Różankę).

Aktualizacja

Rusza przebudowa mostu Pomorskiego Południowego we Wrocławiu

Od nocy 2 października do 3 października (z piątku na sobotę ) nie będzie możliwości przedostania się przez ten most.
Dojazd do posesji położonych w pobliżu Środkowego mostu pomorskiego (Bulwary Książęce) będzie możliwy od ul. Jagiełły, potem przez ulicę Księcia Witolda i dalej od Mostu Uniwersyteckiego do Mariny. W tym miejscu ruch pieszy na moście zostanie utrzymany.

Pracami zajmie się Firma remontowa – Pro-Tra Building Sp. Z oo z o.o. Prace rozpoczną się od demontażu torowisk tramwajowych. Następnie rozpocznie demontaż balustrad na historycznej skrzyżowaniu po jej zachodniej stronie. Trafią one do konserwacji.

Most odzyska swój dawny blask z początku XX wieku. Między innymi odtworzone zostaną latarnie i maszkarony zdobią balustrady. Zniknie też mało estetyczna rura grzewcza z historycznego mostu. Koszt remontu wszystkich trzech pomorskich mostów to prawie 70 mln zł.

Mosty pomorskie – Nowa nawierzchnia, remont wież i ułożenie rury

Budynek Pro-Tra zajmuje się odbudową wszystkich trzech zabytkowych pomorskich mostów: południowego (zbudowany w latach 1904-1905), środkowego (jeden z 1885 roku, drugi z 1930 roku) i północnego (z 1930 roku). Prace obejmują wyrównanie konstrukcji, wymianę torowiska z nawierzchnią, remont balustrad i wież oraz przebudowę trasy, trakcji, oświetlenia i chodników.

W zakresie przełożenia rury ciepłowniczej z mostu Południowego wykonawca zajmie się wpierw robotami technologicznymi komór startowej (przy ul. Księcia Witolda) i odbiorczej (teren zielony nad Odrą przy ul. Grodzkiej). Pozwoli mu to rozpocząć budowę na głębokości około 20 m dwóch mikrotuneli o długości 141,6 m.

Ostatnia aktualizacja 2020-10-02T01:00