Nowy wieżowiec we Wrocławiu na terenie Portu Popowice. Wiemy, jak będzie wyglądał [wizualizacje, wysokość]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Biuro projektowe BBGK Architekci stworzyło projekt wysokościowca, który okazał się zwycięski i stanie w bezpośrednim sąsiedztwie basenu portowego w Porcie Popowice. W nowym wieżowcu o wysokości 80 m powstanie najprawdopodobniej 454 mieszkań, trzypoziomowy podziemny parking, a także część handlowo-usługowa na poziomie zero.

Wieżowiec o którym mowa stanie się integralną częścią Portu Popowice, jednej z największych inwestycji mieszkaniowych ostatnich lat w naszym mieście i będzie mieścić się na Popowicach, nad Odrą, w nieopodal mostu Milenijnego. Obok opisywanego budynku zostaną zbudowane dwa dodatkowe budynki o łącznej ilości 108 mieszkań, które mają uzupełnić przestrzeń placu, który znajduje się w Porcie Popowice.

Nowe osiedle przy ul. Popowickiej

Bo o nim mowa, powstaje w tym miejscu od dwóch lat – prace rozpoczęły się wiosną 2018 roku, a inwestorami Portu Popowice są dwie firmy – Rank Progress oraz Vantage Development. W części z budynków pierwszego etapu rozpoczęły się już odbiory mieszkań. Nowe kondygnacje naziemne powstają w budynkach „G” i „H” (II etap projektu), a teren wokół inwestycji jest stopniowo zagospodarowywany.

Ale planowanych etapów rozbudowy osiedla jest więcej. Pod koniec ubiegłego roku rozstrzygnięto konkurs na koncepcję zagospodarowania basenu portowego, a w ubiegłym tygodniu wybrany został najlepszy projekt wysokościowca – autorstwa BBGK Architekci.

Jak będzie wyglądać wieżowiec przy ul. Popowickiej

Projekt, który wygrał przedstawia wysokościowiec, który składa się z trzech przesuniętych względem siebie brył. Pozwoliło to na zwiększenie nasłonecznienia mieszkań w budynku. Dzięki temu zabiegowi większa liczba przyszłych mieszkańców będzie miała widok na Odrę jak i miasto. Architekci zaproponowali również wykorzystanie przeszklonej elewacji kurtynowej z wysokimi oknami.

– Konstrukcja budynku schowana jest w ścianach zewnętrznych oraz trzonach komunikacyjnych. Dlatego układy mieszkań będą w pełni elastyczne i adaptowalne. Dostosowanie przestrzeni mieszkania do potrzeb użytkowników i możliwość wprowadzenia późniejszych zmian to dla nas ważny aspekt, który sprawia, że budynek będzie dobrze działał zarówno dziś, jak i za kilkadziesiąt lat – mówi Wojciech Kotecki, wspólnik w BBGK Architekci.

W założeniach architektów budynek ma nie tylko stać się ważnym elementem panoramy zachodniej części Wrocławia, ale także tworzyć aktywną przestrzeń, wypełnioną miejskim życiem. Sprzyjać mają temu nie tylko lokalizacja budynku przy porcie, ale również projekt zieleni, który nawiązuje do sąsiadującego z obiektem Parku Popowickiego.

– Zieleń na placu pozwala na stworzenie przestrzeni dla różnych aktywności. Znajdzie się tu amfiteatr, plac piknikowy, plac zabaw, plac fontann i mgły. Kawiarnie zlokalizowane w parterze budynku “O” będą miały swoje ogródki w oświetlonej południowym słońcem części placu – zapowiada Kotecki.

Realizacja wieżowca, a także przestrzeni otaczającej marinę na wrocławskich popowicach zaplanowana jest na najbliższe kilka lat. Ostateczne wizualizacje budynku „O” wraz z zagospodarowaną przestrzenią basenu portowego zostaną opracowane w najbliższych miesiącach przez dewelopera.
Mat. Prasowe