Narożniki skórzane – stylowe meble do Twojego salonu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Narożniki skórzane są eleganckie, wygodne, bardzo funkcjonalne i najczęściej mogą pomieścić niemałą liczbę domowników. Należą do stylowych mebli, które doskonale sprawdzają się we wnętrzach salonowych. Jak jednak dobrać ten rodzaj mebla? Na co zwracać uwagę?

Jakie narożniki skórzane wybrać do swojego salonu?

Narożniki skórzane zaskakują trwałością, bo naturalna skóra jest w stanie przetrwać bardzo długi czas bez uszkodzeń. Wystarczy zadbać o pielęgnację z zastosowaniem przeznaczonych do tego środków czyszczących, aby niegdyś wybrany narożnik ze skóry wciąż cieszył estetyką oraz wygodą użytkowania. Jak dobrać ten szczególny mebel do salonu?

Na rynku znajdziemy przede wszystkim narożniki w kształcie litery L bądź litery U. W niewielkich salonach najlepszym rozwiązaniem będzie pierwsza opcja, bo zapewni wygodę, ale nie przytłoczy wnętrza. W przestronnych salonach można postawić na narożnik w kształcie litery U bądź jeszcze bardziej designerski, np. będącym meblem modułowym.

Należy także przemyśleć, czy narożnik będzie służył do codziennego wypoczynku przed telewizją bądź stolikiem kawowym, czy też posłuży do spania. W tym drugim przypadku trzeba się rozejrzeć za narożnikiem z funkcją spania, najlepiej z wypełnieniem z elastycznej pianki, która gwarantuje brak odkształceń i komfort korzystania z mebla.

Narożniki – na jaki styl postawić?

Liczą się ponadto kolorystyka oraz styl. Narożniki do salonu skórzane występują w wielu odcieniach, a także kształtach, mogą ponadto posiadać dodatkowe elementy, np. wysuwany blat spełniający funkcję stolika. Proste i minimalistyczne konstrukcje na niskich nóżkach wpiszą się w potrzeby wystrojów nowoczesnych. Te zaś o kształtnych i rzeźbionych nóżkach, w ciekawych kształtach, mogą być rozwiązaniem do salonów klasycznych. W industrialnych aranżacjach sprawdzą się z kolei narożniki łączące zalety skóry oraz metalowych elementów.

Zapoznaj się również z artykułem: “Stoły białe – do jakich wnętrz pasują?”.

Stylowe narożniki skórzane – przegląd najlepszych modeli

Za najbardziej uniwersalne, a zarazem najlepsze rozwiązanie uważa się klasyczne narożniki w kształcie litery L. Taka konstrukcja nie jest jednak absolutnie nudna czy banalna, ponieważ może zaoferować designerskie wykonanie, wyrazistą barwę oraz detale, które dodają charakteru.

Ciekawe są modele modułowe oraz narożniki o obłych, zaokrąglonych kształtach, które układają się bardziej w kierunku owalu. Do najlepszych modeli należą ponadto narożniki z wysokimi poduchami, regulowanymi czy wysuwanymi elementami, które są jeszcze bardziej funkcjonalne podczas codziennego użytkowania.

Nowoczesne połączenie skóry z metalowymi elementami

Choć skóra naturalna to materiał, który przywodzi na myśl eleganckie, luksusowe wręcz wnętrza, jej subtelność i styl doskonale komponują się zestawione z surowym metalem. Narożniki łączące walory obu tych materiałów potrafią wprowadzić powiew świeżości do salonu, poza tym komponują się zarówno z klasycznymi aranżacjami z pazurem, jak i nowoczesnymi, które potrzebują stylowych dodatków o funkcjach użytkowych.