Skleroterapia – na czym polega?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Żylaki przyczyniają się do pojawienia różnych nieprzyjemnych objawów – panie zwykle zauważają u siebie opuchliznę nóg oraz bardzo charakterystyczne uczucie ciężkości. Z czasem może się to stać wręcz nie do zniesienia – nie będziemy w stanie normalnie się poruszać, chodzić do pracy. Nie powinno się tego ignorować także ze względów zdrowotnych – nieleczone żylaki prowadzą do owrzodzeń oraz zatorów. Jest to też na pewno problem estetyczny – widoczne na nogach “pajączki” wywołują u pań kompleksy. Dlatego też lepiej poradzić sobie z nimi możliwie, jak najszybciej.

W sklepach dostępne są różnego rodzaju kremy oraz suplementy, które w teorii mają nam pomóc w takiej walce. W praktyce jednak okazuje się szybko, że po ich zastosowaniu nie zauważamy żadnych zmian – a problem wręcz się pogarsza, bo nie robimy tak naprawdę nic, aby go zwalczyć. Zamiast wydawać pieniądze na środki, które mogą nie zadziałać – lepiej dowiedzieć się, czym jest skleroterapia. 

 

 

O co w tym chodzi? 

 

Skleroterapia to zabieg, który przede wszystkim zakłada obkurczenie naczyń krwionośnych – w ten sposób zwalcza się problem żylaków. Całość polega na wstrzyknięciu do żyły specjalnej substancji, która w krótkim czasie wywołuje wspomniany efekt. W wyniku obkurczenia się ścian żył – naczynia w końcu zaczynają się zrastać i wracają od odpowiedniej szerokości.  

Nie musimy tutaj obawiać się bólu lub tego, że po zabiegu będziemy mieć na nogach mnóstwo krwiaków lub blizn. Owszem, przez jakiś czas będziemy mieć siniaki – ale one z czasem się wchłoną i nie zostanie nam po skleroterapii żaden ślad. Już sam fakt, iż lekarz nie proponuje nam tutaj nawet znieczulenia miejscowego – to najlepszy dowód na to, że zabieg nie jest bolesny. W sytuacji, gdy wiesz już, że potrzebna jest Ci skleroterapia Wrocław oferuje taką usługę w kilku gabinetach.

Rekonwalescencja po zabiegu 

 Najczęściej po przeprowadzeniu tego rodzaju procedury – bardzo ważny jest okres rekonwalescencji. Im mniej błędów wtedy popełniamy – tym mamy większe szanse na to, że uzyskane efekty z nami zostaną i nie pojawią się żadne komplikacje. Nie można na pewno zrezygnować z noszenia opaski uciskowej – ważne jest, aby zakładać ją dokładnie na tyle czasu, ile zaleci nam lekarz. Tak samo ze spacerami – starajmy się przestrzegać zaleceń, bo robimy to dla własnego dobra i po to, aby żylaki nie zaatakowały nas ponownie. 

Nie możemy się opalać, nie możemy też korzystać z sauny. Jeżeli pojawi się ból lub obrzęk to warto to skonsultować ze specjalistą. We Wrocławiu polecamy klinikę Flebetica.