Nowe funkcje UrbanCard już w przyszłym roku!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

UrbanCard w 2011 roku ma zyskać nowe funkcje. Przy pomocy Wrocławskiej Karty Miejskiej już nie tylko zakupimy bilet MPK, ale także zapłacimy za parking. W planach jest także wprowadzenie możliwości głosowania przy pomocy UrbanCard przez radnych miejskich.

Gazeta Wyborcza Wrocław informuje, że już w przyszłym roku UrbanCard może stać się prawdziwą kartą miejską a nie tylko biletem okresowym MPK. Przy pomocy UrbanCard będzie można uiścić opłatę za parkowanie na miejskich parkingach. System UrbanCard ma być rewolucyjny, jeśli chodzi o płatności za parkowanie. Ma on pozwolić na płacenie za faktyczny czas, jaki nasz samochód spędzi na parkingu.

Kolejną funkcją jaką UrbanCard może zyskać już w przyszłym roku jest integracja “miejskiego plastiku” z kontem bankowym. Posiadacz UrbanCard przy zakupie biletu w automacie nie będzie musiał płacić gotówką czy kartą kredytową/bankomatową – system sam ściągnie należną kwotę z konta bankowego.

Ponadto Wrocławska Karta Miejska ma służyć także radnym miejskim. Rajcy przy pomocy UrbanCard będą mogli brać udział w głosowaniach podczas sesji RM.

Aktualnie z UrbanCard korzysta ok. 130 tys. Wrocławian. Na tą chwilę UrbanCard przede wszystkim pełni funkcję biletu okresowego MPK. Na karcie można także kodować bilety do ZOO i Wrocławskiego Parku Wodnego.