Technika diamentowa

technika diamentowa - cięcie piłą diamentowa
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Narzędzia diamentowe znane są od XIXw ale swój renesans przeżywają dopiero w ostatnich kilkunastu latach. Obecnie zaawansowane elektronarzędzia techniki diamentowej używane są bardzo szeroko w budownictwie i przemyśle. Czy wiedzieliście, że Wrocław leżał niegdyś na szlaku karawan handlujących diamentami?

Przede wszystkim używane do wykonywanie otworów i przewiertów pod instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, grzewcze, wentylacyjne(klimatyzacja). Drugą ważną gałęzią branży jest wykonywanie cięć m.in. posadzek, fundamentów, otworów pod witryny, ścian i innych konstrukcji, w tym o dużych gabarytach. Duże inwestycje w infrastrukturę mieszkalną, drogową i użytkową stworzyły rynek dla usług techniki diamentowej. Obróbka betonu, żelbetonu, asfaltu narzędziami diamentowymi wymaga doświadczenia i umiejętności nabywanych latami. Pionierem techniki diamentowej na rynku wrocławskim była firma M.DIAMENT. Na początku wykonywała cięcie i wiercenie techniką diamentową.

Firma szybko dostrzegła zapotrzebowanie na tarcze i wiertła diamentowe oraz towarzyszące im akcesoria. Wiertła i tarcze naturalnie zużywają się podczas pracy ale ich konstrukcja pozwala na regenerację. Obecnie firma M.DIAMENT jest liderem sprzedaży i regeneracji wierteł oraz tarcz diamentowych. Wieloletnie doświadczenie pozwala jej na wykonywanie zleceń cięcia i wiercenia, które są poza zasięgiem większości firm w branży. Niedługo później na rynku wrocławskim a później ogólnopolskim pojawiły się firmy PROFIDIAM i OPA Technika Diamentowa. Obie firmy specjalizują się w wykonywaniu bardzo zaawansowanych prac z użyciem pił i wiertnic.

Do najbardziej skomplikowanych prac w trudno dostępnych miejscach używa się pił linowych a do wiertnic przedłużek i innych akcesoriów. Technika diamentowa pozwala również na bezwibracyjną i bezpyłową rozbiórkę oraz wyburzanie. Duże gabaryty można ciąć na mniejsze elementy. W miejscach gdzie nie może wjechać ciężki sprzęt używa się zdalnie sterowanych robotów wyburzeniowych. Ich małe gabaryty i uniwersalność pozwalają usprawnić rozbiórkę w każdych warunkach. Wieloletnie doświadczenie i realizacja bardzo skomplikowanych zleceń pozwoliła wrocławskim firmom z branży wejść na rynek europejski gdzie z dużymi sukcesami wykonują pracę dla zagranicznych zleceniodawców.