Fotowoltaika dla firm w dolnośląskim. Nie tylko po to, aby zabezpieczyć się przed podwyżkami

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Coraz więcej firm w województwie dolnośląskim inwestuje we własne instalacje fotowoltaiczne. Zdecydowana większość przedsiębiorców motywuje to koniecznością obniżenia bieżących kosztów zużycia energii. Nie brakuje również głosów, że fotowoltaika jest jedynym skutecznym sposobem na zabezpieczenie biznesu przed prognozowanymi podwyżkami cen prądu. Nie wszyscy natomiast wiedzą, że instalacje fotowoltaiczne mogą zwiększyć niezależność energetyczną przedsiębiorstwa. Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule.

Częste przerwy w dostawach energii – zagrożenie dla każdej firmy

Nie jest wielką tajemnicą, że stan polskich sieci przesyłowych pozostawia wiele do życzenia. Efekty zaniedbań są coraz bardziej dokuczliwe. Właściwie codziennie gdzieś w Polsce następuje dłuższa przerwa w dostawie prądu. Awarie nasilają się szczególnie w okresie zimowym oraz podczas gwałtownych zjawisk pogodowych, które coraz częściej nawiedzają nasz kraj.

I o ile indywidualni odbiorcy są w stanie znieść nawet kilkugodzinną przerwę w dostawach energii, o tyle dla przedsiębiorców jest to już bardzo duży problem. Szczególnie firmy produkcyjne nie mogą sobie pozwolić na to, aby zatrzymać maszyny.

Wyobraźmy sobie, jakim problemem dla producenta żywności jest wyłączenie prądu w samym środku przygotowywania półproduktów, które muszą zostać jak najszybciej poddane obróbce termicznej. Mówimy tutaj o ogromnych i policzalnych stratach.

Trudno jest natomiast spodziewać się, aby w najbliższych latach nastąpiła diametralna poprawa stanu polskiej infrastruktury energetycznej. Jest to kluczowy powód, zaraz obok drożejącej ceny prądu, aby firmy zaczęły poważnie podchodzić do kwestii inwestycji we własne źródła energii – na czele z instalacjami fotowoltaicznymi.

Magazyny energii, czyli wyjątkowo atrakcyjna opcja dla biznesu

Inwestycja w panele fotowoltaiczne pozwala firmie natychmiast obniżyć rachunki za energię nawet o 80-90 proc. Coraz więcej przedsiębiorców dostrzega jednak problem, jakim jest niekorzystny system rozliczeń dla tych firm, które nie funkcjonują na zasadach prosumenta.

Firmy te muszą oddawać nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci, a pisząc precyzyjniej: sprzedawać prąd zakładowi energetycznemu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cena, po jakiej ZE odkupuje energię jest znacznie niższa od tej, po jakiej sprzedaje ją przedsiębiorcy.

Właśnie dlatego wiele firm, które nie są w stanie na bieżąco zużywać całej wyprodukowanej przez instalację energii, waha się, czy rzeczywiście warto zainwestować w fotowoltaikę dla firm dowiesz się na naszej stronie sunforyou.pl.

Odpowiedzią na te wątpliwości są indywidualne magazyny energii, które stanowią wręcz idealne rozwiązanie dla firm. Taki magazyn pozwala przechować nadwyżki energii wyprodukowanej przez firmową instalację PV, a następnie skonsumować je wtedy, gdy pojawi się taka potrzeba – na przykład w nocy do oświetlenia terenu wokół firmy.

Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorca nie musi uczestniczyć w niekorzystnym dla niego systemie rozliczeń z zakładem energetycznym, a jednocześnie zabezpiecza swój biznes przed konsekwencjami przerw w dostawach energii. Jest to zatem doskonała inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne firmy czy nawet znaczące uniezależnienie się od zewnętrznych dostaw energii. Nie wspominając już o tym, że własny prąd pozwala zachować przewidywalność kosztów prowadzenia działalności.

Jeśli ten artykuł dał Ci do myślenia i zacząłeś poważnie zastanawiać się nad tym, jak zabezpieczyć swoją firmę przed gwałtownymi podwyżkami cen energii oraz nasilającymi się przerwami w dostawach prądu, to skorzystaj z fachowego doradztwa Sun For You.

Ta firma ma wieloletnie doświadczenie w realizacji inwestycji PV na rzecz małego, średniego i dużego biznesu. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej https://sunforyou.pl/, z poziomu której możesz również zamówić bezpłatny i niezobowiązujący audyt energetyczny dla Twojej firmy.