Od setek lat cegła nieustannie jest popularnym i pożądanym materiałem budowlanym. Obecnie stara cegła rozbiórkowa zyskała na prestiżu i służy jako materiał do produkcji modnych płytek z ciętej cegły. Jak się okazuje cegła cięta to modne i efektowne rozwiązanie w aranżacji wnętrz. Doskonale prezentuje się w przestronnych pomieszczeniach jako tło dla nowoczesnego, jak i klasycznego wystroju.
Cegła może zdobić wnętrze w swoim naturalnym wydaniu, bądź też pomalowana wybranym przez nas kolorze. Należy pamiętać, że surowa cegła o charakterystycznym czerwono-brunatnym kolorze optycznie pomniejszy wnętrze, więc do małych pomieszczeń zaleca się pomalowanie cegieł na jasny kolor (najlepiej biały). Jeśli mieszkasz w nowym budownictwie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zastosowanie cegły cementowej (klinkierowanej lub licowej), płytki klinkierowanej lub cegły ciętej. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzisz więcej miejsca, ponieważ do ściany przyklejane są elementy płaskie.
Zaletami zastosowania cegły jest niewątpliwie odporność na uszkodzenia mechaniczne, nie wymaga odświeżania nawet po upływanie lat, co znacznie odróżnia je od farb i tapet. Dobrze izoluje, nie blaknie, a ponadto gwarantuje efekt 3D. Jedyną wadą, którą można się doszukać jest to, że wygląda “ciężko”, dlatego wymaga ona towarzystwa gładkich powierzchni.
Cegła idealnie sprawdzi się nie tylko w aranżacji salonu, lecz także kuchni. Dzięki niej możemy stworzyć ciekawą strukturę przestrzenną, którą możemy organizować na wiele sposobów. Cegłami obudować można wyspę kuchenną, ścianę, a także kominek czy fragment ściany nad blatem roboczym. Pamiętaj jednak, że cegły są dominującymi elementami we wnętrzu, pozostałe dekoracje muszą się im podporządkować.