Od grudnia bilety okresowe tylko na UrbanCard

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Już za 3 dni z wrocławskich kiosków wycofane zostaną papierowe bilety okresowe. Tradycyjne „karty tramwajowe/autobusowe” w pełni zastąpi Wrocławska Karta Miejska UrbanCard. Nie jest to pierwszy termin wycofania papierowych biletów ze sprzedaży. Dwa miesiące temu kariera tekturowych przejazdówek została przedłużona ze względu na duży kolejki do wyrobienia UrbanCard. Faktycznie w ostatnich dniach wrześnie by złożyć wniosek o kartę miejską trzeba było odstać kilka godzin w kolejce. Znacznie lepiej było później, na przełomie września kodowanie UrbanCard na legitymacjach studenckich odbywało się „od ręki”.

Kto jeszcze nie wyrobił UrbanCard może to zrobić w jednym z 27 oddziałów Banku Zachodniego lub w Biurze Obsługi Klienta UrbanCard przy pl. Legionów. Studenci posiadający Elektroniczną Legitymację Studencką całkowicie za darmo mogą zakodować na niej UrbanCard w budynku D-20 Politechniki Wrocławskiej (Janiszewskiego 8).

Zobacz też:
Wyrobienie urbancard Wrocław gdzie wyrobić

Bilety okresowe zakupione przed 1 grudnia zachowują swoją ważność. W sprzedaży pozostają papierowe bilety jednorazowe oraz czasowe (30 minut – 72 godzin).

UrbanCard to nie tylko bilet komunikacji miejskiej, posiadacz karty może na niej zakodować bilety do ZOO oraz Aquaparku. W przyszłym roku UrbanCard będziemy mogli zapłacić za parkingi. Według danych Urzędu Miejskiego UrbanCard znajduje się już w portfelach 110 tys. osób.