Jeśli chcesz sprawnie i wygodnie zwiedzić Wrocław – wynajmij samochód

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wrocław jest miastem interesującym, które warto zwiedzić. Prowadzą do niego główne szlaki komunikacyjne, ma dobre połączenie kolejowe z największymi miastami w Polsce, a tuż obok zlokalizowane jest lotnisko. W samym mieście działa komunikacja miejska, z której bez przeszkód można korzystać. Odwiedzając to miasto, warto jednak rozważyć wynajem samochodu. Wrocław jest bowiem rozległy, a dodatkowo liczne atrakcje turystyczne rozsiane są po całym mieście i w jego okolicach. Jeśli pragniesz więc zwiedzać Wrocław sprawnie, przyjemnie i niezależnie od rozkładu autobusów miejskich, wynajem aut Wrocław będzie propozycją dla Ciebie.

O ruch uliczny i miejsca postojowe nie musisz się martwić

Jak w każdym dużym mieście, we Wrocławiu też panuje zgiełk. Szczególnie w roku szkolnym, w godzinach porannych i popołudniowych, można odczuć tłok. Latem samochodów jest zdecydowanie mniej.

Jak podaje GUS, z kompleksowego badania ruchu we Wrocławiu i jego aglomeracji, które przeprowadzono w 2018 r., wynikało, że 41% mieszkańców porusza się po Wrocławiu samochodami, 28% transportem komunikacji miejskiej, 6% rowerem, a 24% badanych osób chodzi wszędzie pieszo. Przy tym Wrocławska Polityka Mobilności prognozuje, że do końca 2020 r. powstaną np. nowe parkingi w systemie P&R, co da około 1000 miejsc postojowych i nie będą to jedyne tego typu przedsięwzięcia.

Wynajem samochodów Wrocław daje więc możliwość zwiedzania miasta i jego okolicy w pełni komfortowo i bez strachu o brak miejsc postojowych.

Miejsca postojowe znajdziesz w każdej części miasta

Wypożyczalnia samochodów Wrocław ułatwia poznanie miasta i jego okolic. Wynajmując auto, możesz zastanawiać się jednak, co zrobić z samochodem, gdy zechcesz zwiedzać miasto na pieszo czy zjeść obiad. Jeśli będziesz chciał zostawić samochód na parkingu, możesz to zrobić bez problemu. W całym mieście znajdziesz bowiem miejsca postojowe. Ścisłe centrum podzielone jest na trzy strefy parkowania, płatne od 9:00 do 18:00. Miejsca poza godzinami pracy oraz w weekendy i święta są bezpłatne.

Nawet jeśli będziesz musiał zostawić swój wypożyczony samochód na parkingu, w strefie A postoje nie są drogie, a strefy B i C są jeszcze tańsze. Nawet więc w kwestii parkowania miasto jest stosunkowo przyjazne dla kierowców.

We Wrocławiu czeka na Ciebie wiele atrakcji

Wrocław jest pięknym miastem. Na uwagę zasługuje, chociażby Dworzec Główny, który z całą pewnością będziesz mógł podziwiać, jeśli przyjedziesz do miasta pociągiem. Ten monumentalny gmach jest bowiem jednym z najładniejszych tego typu budynków w Polsce.  Jest też idealnym miejscem, aby skorzystać z samochodu sprawdzonej i niezawodnej firmy — np. PrestigeCar http://www.prestigecar.pl/pl/, która podstawi i przekaże wybrany model w każdej lokalizacji, z której zechcesz rozpocząć fascynującą wycieczkę po Wrocławiu.

Z Dworca Głównego dojdziesz przecież do Hydropolis, ZOO czy biegnącej wzdłuż Odry, kolejki gondolowej Polinka. Trafisz również do Parku Szczytnickiego z unikatową Halą Stulecia czy prawie stumetrową Iglicą.

Oczywiście niemniej ciekawe jest ścisłe centrum Wrocławia. Do wszystkich miejsc, wśród których znaleźć można tysiące krasnali, dzięki wypożyczalni aut oczywiście dojedziesz komfortowo i bez przywiązania, chociażby do rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Oglądanie Panoramy Racławickiej, pobyt w Ostrowie Tumskim i na Wyspie Piasek, a także podziwianie Ratusza i uroczych kamieniczek starówki, sprawią Ci ogromną przyjemność.

Jeszcze więcej atrakcji? Wynajmując samochód możesz zwiedzić także miejsca poza miastem

Oczywiście nie można zapomnieć, że Wrocław jest świetnym punktem wypadowym na jednodniowe wycieczki. W tym przypadku, wypożyczalnia aut Wrocław, również znacznie ułatwi wybranie się na całodniową przygodę w Sudety, odkrycie Zamku Książ, a nawet odwiedzenie Czech i spektakularnego, narodowego rezerwatu przyrody Adrspach.

Samochód we Wrocławiu można wynająć naprawdę tanio

Oferta handlowa firm wypożyczających samochody we Wrocławiu jest niezwykle interesująca. Na przykład w PrestigeCar za dzień fascynującej przygody w stolicy Dolnego Śląska zapłacisz już od 68 zł, a samochód, którym będziesz jeździł, bez przeszkód pokaże Ci wszystkie zalety tego pięknego miasta. Ponieważ firma oferuje swoje usługi każdego dnia tygodnia, możesz być pewien, że nawet organizując niespodziewane zwiedzanie czy niezaplanowany wyjazd poza miasto, będziesz obsłużony rzetelnie, szybko i bez skomplikowanych procedur.