Wycieczka po wrocławskich muzeach z biletem za 0zł

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W naszym mieście nie brakuje kulturalnych wydarzeń, ale dla miłośników zwiedzania muzeum przygotowaliśmy listę tych, do których wejdziemy bezpłatnie.
A jak to mówią darmo to dobra cena. A sztuka za darmo! To jeszcze lepsza cena. Łapcie więc drodzy czytelnicy najlepszy prezent urodzinowy redaktora Patryka którym się z Wami dzieli.

Muzeum Miejskie Wrocławia
Muzeum Militariów
Godziny otwarcia:
Środa- sobota: 10-17, niedziela: 10-18
Adres: Arsenał, Cieszyńskiego 9

Darmowe wystawy do zwiedzania: „Broń palna”, „Broń dawna”, „Broń biała”, „Hełmy wojskowe”.

Muzeum Historyczne
Godziny otwarcia:
Środa- sobota: 10-17, niedziela: 10-18
Adres: Pałac Królewski, Kazimierza Wielkiego 35

W obiekcie udostępniona do darmowego zwiedzania została ekspozycja „1000 lat Wrocławia”. Ten element sztuki prezentuje dzieje miasta w okresie od średniowiecza po dzisiejsze czasy. Jest to zdecydowanie punkt nr. 1 dla wszystkich miłośników Wrocławia jak i jego mieszkańców. Ekspozycja zawiera ponad 3000 elementów, zatem jest co podziwiać. Dalsze atrakcje, to przepięknie odrestaurowane Komnaty Królewskie. Atrakcyjne apartamenty takich postaci jak Fryderyk II Wielki, czy Braci Beyersdorfów do obejrzenia w Muzeum Historycznym. Darmowa wejściówka dotyczyć będzie także ekspozycji ”Sztuka Wrocławia 1850-1945”. Wystawa przedstawia prace malarskie, rzeźbiarskie, a także zbiory plastyczne wrocławskich artystów i dzieł pochodzących ze szkół prywatnych.

Muzeum Sztuki Mieszczańskiej
Godziny otwarcia:
Środa- sobota: 10-17, niedziela: 10-18
Adres: Rynek- Ratusz

W sercu miasta zobaczymy Galerię Sławnych Wrocławian– marmurowe wyrzeźbione popiersia z dedykacją dla zasłużonych, sławnych Wrocławian, których popularność znacznie wykraczała za rejon miasta. Wśród wyróżnionych są zarówno artyści, politycy, sportowcy oraz naukowcy, którzy przez cały okres istnienia miasta swoim nazwiskiem promowali je innych kręgach. W Muzeum Sztuki Mieszczańskiej zobaczymy obejrzymy również Dzieje Starego Ratusza.
 
Muzeum Archeologiczne
Godziny otwarcia:
Środa – sobota: 10-17, niedziela: 10-18
Adres: Arsenał, Cieszyńskiego 9

Spotkać tu możemy wystawy i dzieła z kontynuacji niemieckiego i pruskiego muzealnictwa. Ekspozycja przedstawia dzieje w zakresie archeologii Śląska, łącząc dzisiejsze czasy z przeszłością w spójną całość. Spotkać tu możemy niezwykłe zabytki jak i fotografie dokumentalne.

Muzeum Współczesne Wrocław MWW
godziny otwarcia:
poniedziałek: 10-18, wtorek: nieczynne, środa- niedziela: 12-20.
Adres: pl. Strzegomski 2A
 
Podziwiać możemy między innymi sztukę Jerzego Ludwińskiego. Jest to stała przestrzeń ekspozycyjno badawcza, która swoim charakterem wyraża trzy cechy: wystawy, archiwum, magazynu sztuki. Ta stała wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław podporządkowana jest roli Archiwum, którą stanowi intelekt artysty Jerzego Ludwińskiego w odniesieniu dla polskiej sceny artystycznej lat 60. i 70. XX wieku.