Imprezy i koncerty we Wrocławiu na początku 2020 roku

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wrocław to niesamowite miasto przyciągające też niesamowitych ludzi. Z tego też powodu Europejska Stolicy Kultury nigdy nie śpi i zachwyca mieszkańców i przyjezdnych wyjątkowymi eventami. Początek roku 2020 sprzyja nie tylko noworocznym postanowieniom, ale i fundowaniu sobie muzycznych uciech. Na szczęście Wrocław ma do zaoferowania wiele melomanom lubującym się w różnych typach brzmień. Nie ma się co zastanawiać, trzeba zapisać te daty w kalendarzu.

Kamp! w Starym Klasztorze

Już w trzeci piątek stycznia w klubie Stary Klasztor na ulicy Purkyniego odbędzie się koncert polskiego zespołu, który znać powinien każdy. 17 stycznia we Wrocławiu zagości łódzka grupa Kamp!, która promuje wydany w październiku nowy album Live. Zespół ma za sobą wiele eksperymentów i potrafi zaskoczyć swoich słuchaczy za każdym razem. Od premiery debiutanckiego krążka minęło już ponad 7 lat i grupa ugruntowała swoją pozycję na rynku muzycznym. Na ich koncie jest album Orneta, Kamp!, Dare, Sulk, Kamp! Live, Thales One oraz K.A.M.P, mają zatem czym czarować gości obecnych na koncertach. Ich muzyka to electro pop, ściślej określany jako melodyjny synth z brzmieniami inspirowanymi latami 80, ale i wpływami francuskiego house’u i hill-wave’u. Warto pojawić się na ich najbliższym wrocławskim koncercie. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://muno.pl/imprezy/wroclaw/.

Festiwal Ars Cammeralis 2019

Wulkan energii w X-Demon

Kilka tygodni później we wrocławskim klubie X-Demon zbiorą się wszyscy fani klubowych brzmień na najwyższym poziomie. 7 lutego scena X-Demona ugości Frkntn, którzy przybędą w ramach trasy Frkntn On Tour. Frkntn to wytwórnia muzyczna oraz grupa producentów muzycznych, w której skład wchodzi TWISTERZ, I.GOT.U oraz DNF. Wszystkich artystów łączy zamiłowanie do muzyki i prawdziwa pasja. Każdy z nich ma na swoim koncie szczytowe miejsca w platformie muzycznej Beatport, co sprawia, że ich kawałki są znane na całym świecie. Artyści potrafią nawiązać niesamowitą więź z odbiorcami, zarówno w mediach społecznościowych, jak i na żywo podczas koncertów. Razem tworzą prawdziwy wulkan energii, którego nie da się opisać słowami. To po prostu trzeba zobaczyć i poczuć na własnej skórze.

Nie tylko dla 40 latków, czyli polskie koncerty rockowe

Dance with the dead w Pralni

Końcówka lutego to kolejna dawka muzycznych emocji. 24 lutego w przestrzeni muzycznej Pralnia na ulicy Krakowskiej 100 pojawi się zespół Dance with the dead, którzy powrócą po rocznej przerwie od ostatniego koncertu w naszym kraju. To doskonale znany team wszystkim fanom synthwave’u połączonego z retro, electro, cyberpunkiem i darkwave. Zespół pochodzący z Kalifornii tworzy Justin Pointer oraz Tony Kim. Wcześniej występowali w zespołach metalowych, co ma wpływ na ich obecną twórczość. Duet zachwyca nietuzinkowymi brzmieniami, a ich koncerty są regularnie wyprzedawane. Znani są m.in. z kawałków „Loved to death”, „Out of body” czy „Near dark”, a na swoim koncie mają aż 6 albumów. Ich wrocławski koncert będzie supportowany przez kanadyjską grupę Das mörtal. Tego wydarzenia naprawdę nie można przegapić.