Dolnośląskie muzea zapraszają dziadków i wnuczęta na wspólne zwiedzanie

fot. Open ClipArt Gallery
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

kobieta i dzieci w muzeum z okazji dnia babci i dziadka

Z okazji Dni Babci i Dziadka dolnośląskie muzea otwierają swoje drzwi dla przedstawicieli obu pokoleń. Dziadkowie i wnuczęta będą mogli do woli zwiedzać odnowiony Pałac Królewski (ul. Kazimierza Wielkiego 35) oraz Muzeum Narodowe (pl. Powstańców Warszawy 5) i Muzeum Etnograficzne (ul. Traugutta 111/113).

Za wizytę w Muzeum Poczty i Telekomunikacji (ul. Krasińskiego 1) w swoje święto babcie i dziadkowie zapłacą zaledwie 1 zł. Za złotówkę będzie można także zwiedzić Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie w zabytkowej papierni odbędzie się pokaz czerpania papierowych serduszek. Specjalne atrakcje dla babć, dziadków i wnucząt przygotowały także inne dolnośląskie muzea m.in. Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Zamek w Bolkowie, Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego w Łomnicy czy Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga w niemieckim Goerlitz. Za darmo będzie można także zwiedzić Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy.

To jednak nie koniec atrakcji. Na wspólne zwiedzanie warto zabrać aparat fotograficzny – w czasie akcji odbędzie się konkurs fotograficzny „Dzień Babci i Dziadka w muzeum”.