Wielkie świętowanie Dnia Psa w Kopalni Wrocław

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Już w najbliższą sobotę, 4.07 w Kopalni Wrocław – Strefie Wakacji odbędzie się wielkie  świętowanie Dnia Psa. Na plażowiczów i miłośników pikników rodzinnych z czworonożnymi przyjaciółmi czeka szereg tematycznych atrakcji. Wśród nich między innymi wystawa psów nierasowych,  zbiórka charytatywna na rzecz schroniska,  pokazy psich sztuczek i konkursy z nagrodami.

Kopalnia Strefa Wakacji to kompleks rekreacyjny zbudowany wokół akwenu mieszczącego się na terenie dawnej żwirowni w Paniowicach, 2 km od Wrocławia. W ramach obchodów Dnia Psa (który wg kalendarza obchodzimy 1 lipca), organizatorzy przewidzieli dzień pełen atrakcji dla wszystkich miłośników czworonogów. Impreza startuje w najbliższą sobotę, 4.07.2020, o godzinie 10:00.

Na gości czeka sporo atrakcji, w tym:

  • wystawa psów nierasowych
  • pokaz psich sztuczek wykonany przez Dogs of Anarchy Team, we współpracy z
  • fundacją Dwa Plus Cztery
  • zbiórka charytatywna karmy, kocy i obroży na rzecz TOZ Schronisko
  • możliwość adopcji psa z Fundacji Dwa Plus Cztery
  • konkursy dla całej rodziny z nagrodami
  • możliwość integracji z miłośnikami zwierząt z Wrocławia i okolic

Warto pamiętać, że na terenie obiektu jest wyznaczona specjalna strefa, w której w sezonie letnim można komfortowo i bezpiecznie plażować oraz wypoczywać z ukochanymi zwierzakami. 

Szczegóły wydarzenia:

Link do wydarzenia na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/1354187014791544/     

Adres: Kopalnia Wrocław, Paniowice, ul. Odrzańska 11, 55-120 Oborniki Śląskie

Data: 4.07.2020, od godziny 10:00

Bilet wstępu: 15 zł od osoby oraz 5 zł wstęp dla pupila  

Jak dojechać?

Kopalnia Strefa Wakacji znajduje się w Paniowicach pod Wrocławiem, 25 minut od centrum miasta. W najbliższy weekend ośrodek będzie dostępny od godziny 10:00 do 20:00.. Na miejsce najlepiej dojechać drogą wojewódzką nr 342 w kierunku Obornik Śląskich, lub pociągiem wysiadając na stacji Szewce. Trasę można pokonać również rowerem (około 40 min).

Czym jest Kopalnia Wrocław?

Dzięki ogromnej plażowej przestrzeni otoczonej zielenią obszaru Natura 2000 Dolina Widawy, miejsce idealnie oddaje klimat słonecznych wakacji. Na terenie obiektu każdy sam decyduje, w jaki sposób chce odpocząć, dzięki podziale kompleksu na 4 strefy – rodzinną Plażę, rozrywkową przestrzeń Beach Clubu, klimatyczną Zatokę z pomostami i altanami oraz Wyspę przystosowaną do wypoczynku z czworonogami. W Kopalni działa również sportów wodnych z bogatą ofertą zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów (wśród atrakcji flyboard, wodna skocznia BLOB JUMP, tor skimboardowy, BIG BUBBA, wodny park zabaw WIBIT, deski SUP czy tor triathlonowy.

Również miłośnicy rekreacji na lądzie znajdą w Kopalni coś dla siebie. Mogą wybierać między szeroką, piaszczystą plażą, przestrzenią do samodzielnego grillowania a boiskami do siatkówki, piłki nożnej czy badmintona. Na najmłodszych czeka zacieniony plac zabaw, na aktywnych przestrzeń do street workoutu, a na małych i dużych łasuchów strefa gastro z food truckami i beach barem.

Bezpieczne plażowanie

Jak podkreślają organizatorzy, korzystanie z obiektu jest w pełni bezpieczne. W związku z Covid-19 na terenie Kopalni Wrocław wprowadzono regulamin korzystania z obiektu dla odwiedzających oraz wewnętrzne procedury dezynfekcji. Zamontowano dozowniki dezynfekcyjne, wprowadzono ewidencję liczby gości, możliwość stacjonarnego zakupu rękawiczek i masek i nie tylko. Wszystkie działania mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa oraz zadbać o zdrowie i komfort gości.