Przebudowa ul. Gajowickiej [2019] – projekt, przetargi i czas trwania

Przebudowa Gajowickiej Raclawicka Hallera Zaporoska
Przebudowa ulicy Gajowickiej na wrocławskim osiedlu Borek. Remont na odcinku Raclawicka do Hallera oraz Hallera do Zaporoskiej
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Długo oczekiwany przesz mieszkańców remont i przebudowa ul. Gajowickiej coraz bliżej jest realizacji.
Spółka Wrocławskie Inwestycje znów szuka firmy, która przygotuje projekt przebudowy Gajowickiej.
Kilka dni temu Wrocławskie Inwestycje unieważniły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej – remont ulicy Gajowickiej się przez to odwlecze. Przypomnijmy, że do realizacji zadania gotowość zgłosiło aż 7 firm projektowych, ale żadna z nich nie zaoferowała satysfakcjonującej ceny, która zmieściłaby się założonych przez Miasto limitach finansowych..

Remont Gajowickiej – projektant i jego trudny wybór

Przypomnijmy, że chodzi o zaprojektowanie kompleksowej przebudowy (remontu) ulicy Gajowickiej między ulicami Racławicką i Zaporoską. Plan przebudowy Gajowickiej ma objąć dwa etapy działań:
Remont od skrzyżowania z ulicą Zaporoską do skrzyżowania z al. Hallera, wraz ze skrzyżowaniem w/w ulic oraz odcinek od al. Hallera do skrzyżowania Gajowickiej z ul. Racławicką, wraz z tym skrzyżowaniem. Przewidziany projekt ma być tak stworzony, aby by realizację różnych etapów przebudowy można było przeprowadzić niezależnie od siebie.

Przetarg na projekt Gajowickiej

Do przetargu na projekt zgłosiło się 7 firm. Spośród wszystkich firm, zadanie to najtaniej chciała zrealizować lokalna, wrocławska firma Elektro Tim, która swoją pracę wyceniła na kwotę 1 346 850 zł. Jednak za najkorzystniejszą ofertę miasto uznało droższą, bo złożoną przez Biprego-Projekt opiewającą na kwotę 1 750 905 zł.

Koszt remontu

Jak się okazuje, kwota którą zaproponowała firma Biprego-Projekt przekracza górny limit, planowany na ten cel przez Miasto/Wrocławskie Inwestycje (przypomnijmy, że chodzi o 1,5 mln zł), stąd też decyzja, że przetarg został unieważniony.