Nawilżacz powietrza, który nie zrobi krzywdy Twojemu dziecku

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Suche powietrze w domu jest szkodliwe dla jego mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, ale nieodpowiedni nawilżacz powietrza może być dla dzieci jeszcze bardziej szkodliwy. Sprawdź, jak w bezpieczny sposób nawilżyć powietrze w pokoju dziecka, zwłaszcza jeśli masz w domu niemowlę, które wymaga najbardziej troskliwej opieki.

Dlaczego suche powietrze szkodzi dziecku?

Ciepłe i suche powietrze w pomieszczeniu powoduje, że parowaniu ulega wszystko, co składa się z wody, a ludzki organizm również należy do tej grupy.

Kiedy organizm zaczyna się bronić przed procesem utraty wody, pobiera ją ze wszystkich możliwych miejsc, tj. ze skóry i błon śluzowych. 

Dzieci są jeszcze bardziej narażone na skutki tego procesu – kiedy dziecko jest przegrzane i oddycha suchym powietrzem, traci swoją naturalną ochronę w postaci nawilżenia błon śluzowych nosa, naturalnych filtrów. Jeśli te filtry przestają działać sprawnie, bakterie i wirusy z łatwością przedostają się do organizmu, a stąd krótka droga do infekcji, przeziębień i rozwoju poważnych chorób.

Prócz tego, suche powietrze może powodować u dziecka:

  • trudności z oddychaniem,
  • rozwój stanów zapalnych,
  • ból głowy,
  • krwawienie z nosa,
  • nasilenie objawów alergicznych,
  • częste wybudzanie się ze snu.

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza Klarta Humea, Źródło: www.klarta.pl

Jak bezpiecznie nawilżyć powietrze w pokoju dziecka?

Istnieje oczywiście wiele naturalnych metod nawilżania powietrza, jak np. rozwieszanie tetrowych pieluszek na łóżeczku, ale są to metody doraźne i mało skuteczne.

Najlepszy efekt przyniesie nawilżacz powietrza dla dzieci.

Chociaż rodzajów nawilżaczy powietrza jest na rynku kilka, nie każdy będzie bezpieczny dla najmłodszych.

Czym powinien charakteryzować się dobry, a więc bezpieczny nawilżacz powietrza do pokoju dziecka?

Najzdrowszą i najbardziej naturalną metodą jest ewaporacja – nawilżacz ewaporacyjny zasysa suche powietrze, przepuszcza jej przez obrotowe dyski, matę ewaporacyjną lub wkład nawilżający i oddaje czystą parę wodną.

Jest to tzw. parowanie na chłodno, które nie stwarza ryzyka poparzenia, gdy dziecko jest ciekawskie i chce dotknąć nowej dla niego rzeczy (takie ryzyko pojawia się w przypadku popularnych nawilżaczy parowych).

Ten sposób działania sprawia, że nawilżacz powietrza z techniką ewaporacji umożliwia higieniczne użytkowanie, co również jest bardzo ważne w przypadku małych dzieci. Niektóre modele, np. Klarta Humea WiFi, posiadają funkcję osuszania filtra, co zapobiega tworzeniu się w pokoju dziecka wilgotnego środowiska, sprzyjającego rozwojowi bakterii i wirusów.

Nawilżacz powietrza dla dzieci powinien znaleźć się w domu każdej przyszłej mamy.

To również świetny pomysł na prezent, dzięki któremu wyrazisz troskę o zdrowie najbliższych.

Sprawdź więcej dobrych prezentów na baby shower, które ucieszą każdą przyszłą mamę.