Bramy rolowane do garażu sprawdzają się w budynkach nowych i starszej konstrukcji. Stanowią wygodne rozwiązanie, gdy posiadają sterowanie pilotem, ponieważ można je obsługiwać bez wychodzenia z samochodu.
Jaka jest brama rolowana?
Wykonana jest z profili aluminiowych. Kurtyna bramy rolowanej nawijana jest na wał nawojowy. Prowadnice aluminiowe montowane wzdłuż krawędzi bocznych otworu, wyposażone są w uszczelki szczotkowe. Oszczędną pracę bramy zapewnia funkcja łagodnego rozruchu oraz zatrzymania. Napęd elektryczny pozwala na zdalne sterowanie przy użyciu pilota, co jest komfortem podczas użytkowania. Brama roletowa oferowana na stronie producenta https://www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-rolowane wyposażona jest w mechanizm zabezpieczający. Brama może mieć zamontowane fotokomórkę i zabezpieczenie zamykającej krawędzi. Brama garażowa może mieć zamontowany zamek patentowy lub wysokiej klasy wkładkę antywłamaniową do ochrony przed złodziejami, a blokada dociskowa zatrzymuje bramę w pozycji zamkniętej.
Z jakiego materiału i w jakim kolorze wykonywane są bramy rolowane do garażu?
Brama garażowa rolowana wykonywana jest z wysokogatunkowej blachy, odpornej na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Montowane profile z przeszkleniami dodatkowo doświetlają wnętrze, co pozwala zaoszczędzić na energii. Dolny profil wyposażony jest w gumową uszczelkę, która przylega do podłoża, stanowiąc dodatkowe uszczelnienie, Brama garażowa rolowana doskonale się prezentuje, gdy zostanie kolorystycznie dopasowana do elewacji domu. Przy ciemnych ścianach zewnętrznych budynku, można wprowadzić kontrast, by brama rolowana nie przytłoczyła wizerunku obiektu. Odpowiednia jest biel lub wiśnia, w dowolnym odcieniu. Przy jasnej elewacji dobrze się prezentuje, np. szary i jasnobrązowy. Można dopasować barwę do kostki brukowej, ogrodzenia i stolarki okiennej oraz drzwiowej. Dzięki bramie posesja może zyskać oryginalny design.
Gdzie i dlaczego montowane są bramy rolowane?
Brama garażowa rolowana jest odpowiednia do budynku nowoczesnego, jak i tradycyjnego. Wszechstronność rozwiązań pozwala na montaż w obiektach nowo powstających, a także istniejących od wielu lat. Często jest wybierana ze względu na oszczędność miejsca lub też, gdy podjazd do garażu prowadzi bezpośrednio na ulicę. W budynkach garażowych o niskim nadprożu sprawdza się brama roletowa podsufitowa. Jest wprost idealna dla samochodów osobowych, ale nie dla ciężarowych i busów. Płaszcz bramy jest zwijany przy pomocy umieszczonych pod sufitem prowadnic. To bezpieczne rozwiązanie, ponieważ podniesiony pancerz w bramie, nie ogranicza widoczności. Poza tym, zaletą bramy jest dobra izolacja cieplna, która ma znaczenie, gdy przestrzeń garażowa przylega do mieszkalnej. Zaletą bramy rolowanej jest także tłumienie hałasu, który jak wiadomo bywa uciążliwy.
Dlaczego wybrać bramę rolowaną ocieplaną?
Garaż wolnostojący nie wymaga ocieplenia, choć jest przydatne, szczególnie gdy trzeba naprawić samochód lub wykorzystać przestrzeń na majsterkowanie. W przypadku, gdy pomieszczenie jest częścią domu, termoizolacja jest konieczna, by chronić budynek przed utratą ciepła. Można w ten sposób zaoszczędzić na ogrzewaniu. Przez okna i drzwi przenika zimno, więc uszczelnienie stolarki jest podstawą. Wnętrze jest wykładane materiałem, typu pianka poliuretanowa. Brama rolowana ocieplana od producenta jest dostępna na stronie https://www.roletyalu.pl/kategoria/bramy. Stanowi ochronę przed niską temperaturą i jest prosta w obsłudze. Niezwykle ważny jest prawidłowy montaż, który można wykonać we własnym zakresie.