Zagęszczanie włosów – jak sobie radzić, gdy przerzedzona fryzura staje się utrapieniem?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Problem przerzedzonych włosów, którym brakuje gęstości i często wypadają, dotyczy wielu ludzi, ponieważ wiele może być powodów takiej reakcji naszego organizmu. Niestety na wypadanie włosów znaczenie ma również stres, zła dieta, zmęczenie i inne czynniki, które towarzyszą w jakimś stopniu każdemu z nas. Czy zagęszczanie włosów domowymi sposobami jest trudne, czy może warto skorzystać jednak z profesjonalnej pomocy? Dowiedz się więcej o zagęszczaniu włosów i pożegnaj kompleksy.

Zagęszczanie włosów w domu

Jeżeli Twoja fryzura nie ma objętości, możesz zaradzić temu w domowych warunkach. Możliwości, które masz do wyboru, nie są trudne do wykonania, wyjątkowo kosztowne, czy wymagające wielu poświęceń. Niektóre metody sprawiają, że zagęszczanie włosów widocznie jest natychmiastowo. Inne, takie jak olejowanie, odpowiednio dobrane wcierki, czy zdrowa dieta i suplementacja przyniosą efekty długotrwałe, choć zaczekamy na nie nieco dłużej.

Oczywiście przed ważną okazją często pewnie zdarza się, że profesjonalne zagęszczanie włosów musi zastąpić nam odpowiednio dobrana fryzura, która przynajmniej zamaskuje przerzedzone włosy. Istnieją także kosmetyki, które dadzą natychmiastowy efekt pomocny, kiedy nadarzy się okazja, aby wyglądać naprawdę dobrze. Nad zdrowiem swoich włosów warto pracować jednak długotrwale. Zagęszczanie włosów powinno przebiegać w naturalnym tempie, a my możemy mu w tym pomóc poprzez dietę bogatą w witaminy i kolagen, aktywny tryb życia, unikanie stresu, odpowiednią ilość snu, oraz co dodatkowo wzmocni efekty, stosowanie wcierek.

Wcierki na zagęszczanie włosów

Najsłynniejsza wśród wcierek jest kozieradka. Choć ma zapach, który nie wszystkim przypadnie do gustu, ceni się ją za wspaniałe właściwości wpływające na zdrowy wygląd włosów. Przede wszystkim zapobiega ich wypadaniu, więc zatrzymuje rozwój problemu. Co ważne przy jej stosowaniu, jeśli powód przerzedzonej fryzury leży po stronie nieodpowiedniej diety lub dużej ilości stresu, sama wcierka nie zdziała cudów na naszych głowach. Jeżeli jednak włosy wypadają bez znanej nam przyczyny, koniecznie powinniśmy spróbować wcierki z kozieradki.

Profesjonalne zagęszczanie włosów

Kiedy domowe sposoby na zagęszczanie włosów nie działają, a my chcemy raz na zawsze zażegnać nasz problem, z pomocą przyjdą profesjonalne metody. Tu znów możemy odwołać się do efektów tymczasowych, które zapewni nam na przykład przedłużanie i zagęszczanie włosów w salonie fryzjerskim, lub wybrać mezoterapię igłową pobudzającą porost włosów, czy nawet niechirurgiczny przeszczep, który choć kosztowny, daje wspaniałe efekty nawet przy bardzo pogłębionym łysieniu. Zagęszczanie włosów pomaga pozbyć nam się wielu kompleksów, odmienić nasz wygląd, ale i samopoczucie. Zadbaj o siebie, a Twoje włosy Ci za to podziękują.