Satyricon w grudniu we Wrocławiu

  0
  14
  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  Fani ciężkich brzmień z całą pewnością ucieszą się z informacji o koncersie zespołu Satyricon.
  Satyricon na muzycznej scenie działa od wczesnych lat 90tych, a na jego czele stoi dwójka muzyków: Satyr i Frost. Formacja znana jest ze swojego niestandardowego podejścia do muzyki, a jej twórczość wykracza daleko poza ścisłe gatunkowe podziały.

  Obecnie jest to jedna z najbardziej szanowanych i wpływowych grup na scenie ekstremalnego metalu. Takie pierwsze albumy Satyricona jak “Dark Medieval Times” (1993) czy “The Shadowtrone” (1994) dały podwaliny pod norweską scenę bezkompromisowego metalu, natomiast status gwiazdy zapewniły formacji kolejne płyty: “Nemesis Divina” (1996), “Rebel Extravaganza” (1999) oraz rewelacyjnie przyjęty “Volcano” (2002). Album ten otrzymał statuetkę norweskiego Grammy w kategorii “Najlepszy metalowy album”, a w konkursie Alarm Awards doczekał się tytułu “Piosenka roku” za utwór “Fuel For Hatred” oraz został kolejny raz “Metalowym albumem roku”. “Volcano” był też laureatem “Best Overall Album” w podsumowaniu Oslo Awards. Krążek zadebiutował również jako #2 w norweskim National Music Chart.

  W kwietniu 2006 roku ukazała się kolejna płyta zespołu – “Now, Diabolical” i od razu zadebiutowała ona na drugiej pozycji norweskiej listy bestsellerów. Krążek wyprodukowany został przez samego Satyra, a nagrywany był on w najlepszych norweskich studiach, a także w słynnym kanadyjskim Warehouse Studio w Vancouver. Album ten nominowany został do “Metalowej płyty roku” w konkursie Alarm Awards. W październiku 2006 roku, zespół zaprezentował się polskiej publiczności na dwóch, świetnie przyjętych koncertach, w Warszawie i Wrocławiu. Natomiast w marcu tego roku formacja została owacyjnie przyjęta na festiwalu Metalmania.

  Na 3 listopada zapowiada jest premiera nowej studyjnej płyty Satyricona, natomiast już w połowie listopada grupa wyruszy na trasę koncertową promującą ten album, w ramach której pojawi się na dwóch koncertach w Polsce! Zapraszamy!

  Satyricon zagra dwa koncerty w Polsce:
  Pn 08.12.2008 godzina 20:00 – Klub WZ – Wrocław
  Wt 09.12.2008 godzina 20:00 – Klub Progresja – Warszawa

  Bilety:
  bilety w cenie 77 zł są do kupienia w empiku i na ticket online