Jeśli balet to tylko Rosyjski! – Moscow City Ballet znów we Wrocławiu

  0
  17
  Click to rate this post!
  [Total: 0 Average: 0]

  Z początkiem grudnia po raz kolejny Moscow City Ballet zawita do Wrocławia.
  Uwielbiany przez Polaków balet Viktora Smirnova – Golovanova. Moscow City Ballet to renomowana grupa, która w Polsce zdobyła uznanie i podziw tysięcy wielbicieli. Powodem tego jest fakt, że prezentuje on z rosyjską perfekcją technikę baletową i klasyczny repertuar w wykonaniu utalentowanych tancerzy, wywodzących się z najlepszych Rosyjskich szkół baletowych.

  Moscow City Ballet przyjedzie do Polski z dwoma najsłynniejszymi przedstawieniami. Pierwszy „Dziadek Do Orzechów” to spektakl, który The New York Times nazwał „olśniewającym i zapierającym dech w piersiach”. Sztuka ta to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego dziadka do orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. Razem wędrują przez Krainę Słodyczy. W tym cukierkowym świecie wszystko cudownie i słodko pachnie, wszyscy są weseli. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec wieszczki cukrowej, Taniec hiszpański, Taniec arabski, Taniec chiński, Trepak (Taniec rosyjski), Taniec pasterski oraz końcowy Walc kwiatów. Zachwycona Klara w końcu jednak budzi się w fotelu z zabawką w ramionach. Całości magii przedstawienia dopełniają olśniewające, dekorowane cekinami stroje nadające mu iście bajkowego wyrazu.

  Drugi spektakl to “Jezioro Łabędzie”, które jest najsłynniejszym i uwielbianym przez publiczność baletem Piotra Czajkowskiego. Nasycony liryzmem, poetycką fantastyką i wspaniałą choreografią niezmiennie zachwyca od kilku lat. Wątki miłosne, jak i dramatyczne przeplatają się ze sobą, niczym w kalejdoskopie. Są one dodatkowo potęgowane przepiękną muzyką, która wraz z bohaterami ilustruje całą gamę i potęgę uczuć im towarzyszących, od rozczarowania po miłość. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie.

  Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną w choreografią ukazuje nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Są w tym perfekcjonistami i to oni wytyczają standard dla innych grup baletowych na świecie.

  Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Moscow City Ballet pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w światowej czołówce. Na jego sukces składa się dążenie do perfekcji, która jest zasługą nieustających prób, godzin ćwiczeń i doskonałej spójności choreograficznej. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć. Jest to jedyne w swoim rodzaju przeżycie, którego każdy powinien doświadczyć.

  Sam twórca i dyrektor Moscow City Ballet, Wictor Smirnow – Gołowanow mówi: “To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, księciem, królem mysz… to wszystko żyje we mnie…”. Być może to jest tajemnicą ich sukcesu…?

  Moscow City Ballet wystąpi we Wrocławiu dwa razy:
  Jezioro Łabędzie – Nd 21.12.2008 19:00
  Dziadek Do Orzechów – Pn 22.12.2008 20:00

  Bilety:
  Na oba przedstawienia bilety są w tej samej cenie
  Kategoria: Cena:
  I – 150 zł
  II – 120 zł
  III – 90 zł