Czym kierować się podczas zakupu mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu?

A beautiful aerial shot of Wroclaw city, Poland under the cloudy sky
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Mieszkania z rynku pierwotnego w ostatnim czasie zyskały na popularności. Coraz więcej ludzi planuje osiągnąć pożądaną stabilizację, stając się właścicielami swojego lokalu mieszkalnego. Główną zaletą zakupu nowego mieszkania jest odejście od konieczności wynajmu i możliwość aranżacji wnętrza według własnego uznania. Jeżeli w przyszłości zdecydujemy się na przeprowadzkę, kupiony lokal pozwala na uzyskanie dochodu pasywnego. Ceny nieruchomości mają również tendencję do stabilnego wzrostu – jest to zatem idealne zabezpieczenie swojego kapitału i przyszłości.

Zakup mieszkania musi być zatem dobrze przemyślany, gdyż jest to poważna inwestycja w przyszłość, którą w przypadku kredytu będziemy spłacać przez długie lata. Naturalne jest zatem poszukiwanie najbardziej korzystnego rozwiązania.

Przeanalizuj swoje potrzeby

Bez wątpienia w pierwszej kolejności powinniśmy określić własne potrzeby oraz czynniki o pierwszorzędnym znaczeniu, które pomogą ustalić ewentualne ustępstwa. Jeżeli pragniesz mieszkania przestrzennego, z pewnością zwrócisz uwagę na metraż – szczególnie jeśli poszukujesz czterech ścian dla swojej rodziny z dzieckiem lub dziećmi.

Kolejną istotną kwestią jest lokalizacja. Zdecydowana większość kupujących zwraca uwagę na to, czy mieszkanie z rynku pierwotnego we Wrocławiu będzie znajdować się w bliskim sąsiedztwie sklepów, szkoły, przedszkola, siłowni, placu zabaw, czy parku. Ważną rolę odgrywa również komfortowy dojazd do pracy i niskie poziomy hałasu. Znaczenie może mieć też piętro, na którym znajduje się mieszkanie. Warto zwrócić uwagę na układ pokoi, ścian, czy szerokość korytarzy lub wysokość sufitu. Nieoceniona może okazać się pomoc specjalisty od aranżacji wnętrz, który wesprze nas swoją wiedzą w tym zakresie.

wizualizacja bloku mieszkalnego Bulwary Drobnera we Wrocławiu

Inwestycja Bulwar Drobnera | www.mojdom.com.pl

Sprawdź wiarygodność dewelopera

Jeżeli zainteresowała nas konkretna oferta mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu, warto w pierwszej kolejności zweryfikować rzetelność dewelopera. Przydatne w tym celu będą opinie zamieszczone w internecie, jak również informacje na temat firmy. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na rok założenia działalności oraz przykłady dotychczasowych realizacji.

Warto również przeanalizować umowę oraz warunki jej ewentualnego rozwiązania. Należy przyjrzeć się również samym procedurom rezerwacyjnym – opłata może być zwracana po zakupie, nie stanowiąc dodatkowej opłaty. Opcję tę docenią zwłaszcza osoby związane umową najmu.

Wrocławski deweloper Mój Dom – wymarzone mieszkanie z rynku pierwotnego

Szukasz idealnego mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu? Deweloper Mój Dom pomoże Ci spełnić marzenia o wymarzonym domu. Marka ta należy do Polskiego Związku Deweloperów i ma na koncie wiele cieszących się powodzeniem inwestycji. Jeśli szukasz mieszkania dla siebie i swojej rodziny, odwiedź stronę Mój Dom i zapoznaj się z aktualnymi realizacjami. Skontaktuj się z przedstawicielami Mój Dom i przekonaj się, że wymarzone mieszkanie jest bliżej, niż sądziłeś.

Deweloper WPBM “MÓJ DOM” S.A.
www.mojdom.com.pl